Quantcast

Sencor s novými UHD televizory s Mini LED a OS VIDAA

| redakce | tisk

Značka Sencor představila zbrusu novou řadu televizorů MUS700 s technologií Mini LED a operačním systémem VIDAA. V nabídce jsou aktuálně dva modely - SLE 55MUS700TCSB a SLE 65MUS700TCSB s úhlopříčkami 55, respektive 65 palců a v UHD rozlišení (3840 x 2160 bodů).

Použití technologie Mini LED v nové řadě MUS700, která využívá LED diody o velikostí méně než 0,2 mm, umožňuje dosáhnout větší hustoty LED diod v panelu. Díky tomu obrazovka disponuje více stmívatelnými zónami než běžné LED obrazovky a dovoluje precizně řídit kontrast, jas a barevnost, což zvyšuje zobrazení detailů včetně HDR obsahu. Mini LED totiž umožňuje vysoký stupeň lokálního ztmavení, což má za výsledek vylepšenou černou barvu a minimalizaci nežádoucích efektů. Televizory tak nabídnou HDR standardy HDR10 a HDR HLG (hybridní logaritmická gama s vysokým dynamickým rozsahem). Mini LED panely televizorů tak nabídnou špičkový jas 500 cd/m2, odezvu 8 ms a široký pozorovací úhel 178°/178°.

Nové UHD televizory Sencor (foto: Sencor)
▲ Nové UHD televizory Sencor (foto: Sencor)

Pro příjem signálu jsou modely vybaveny tunery DVB-T2 (H.265, max. 1366 x 768/60p), DVB-T, DVB-C, DVB-S2 (H.265, max. 1366 x 768/60p) a funkcí Skylink FastScan ladění. Rychlé a snadné prohlížení fotek a videí z mobilu umožňuje chytrá funkce zrcadlení obrazovky a nechybí ani podpora hybridního vysílání HbbTV, která otevírá širokou škálu možností sledování oblíbených pořadů a seriálů z archivů televizních stanic.

O chytré funkce televizoru se stará operační systém VIDAA, nabízející uživatelům intuitivní a personalizovaný způsob ovládání. S důrazem na snadnou navigaci umožňuje VIDAA rychlý přístup k oblíbeným aplikacím, ať už na úvodní obrazovce nebo prostřednictvím různých režimů zobrazení. Integrované aplikace pro streamování videa, hudbu a populární služby jsou samozřejmostí. Systém vyniká rychlou odezvou a uživatelsky přívětivým rozhraním. V televizorech SENCOR s operačním systémem VIDAA tak najdete globální služby jako NETFLIX, DISNEY+, YOUTUBE, AMAZON PRIME nebo lokální VOYO, SledováníTV, Lepší.TV, Televize Seznam, Pohádky či ANTIK TV.

Nové UHD televizory Sencor (foto: Sencor)
▲ Nové UHD televizory Sencor (foto: Sencor)

Řada televizorů Sencor MUS700 nabízí v základu reproduktory o výkonu 2 × 10 W a podporu Dolby Digital Plus. Pokud si chce dopřát ještě lepší zvukový zážitek, přichází zároveň s těmito televizory na trh i soundbar Sencor SSB 4450BS s dvojicí vestavěných subwooferů a maximálním špičkovým výkonem 200 W.

Modely nových televizorů SLE 55MUS700TCSB a SLE 65MUS700TCSB jsou k dispozici na českém trhu od 17.999Kč Soundbar Sencor SSB 4450BS pak v druhé polovině října za 1.999 Kč.

zdroj: Sencor

Reklama
Vybrané články