ABS 2A: Kanály Mir přešly do HD
| redakce | tiskTelevizní stanice Mir ukončily svoji distribuci v klasickém SD rozlišení v rámci distribučního multiplexu na satelitu ABS 2A (74,7°E). Vysílání je nyní na satelitu poskytováno v lepší technické kvalitě - v HD rozlišení (s výjimkou Mir (+4h), která zatím pokračuje v SD.
Programy Mir (0h), Mir (+4h) a Mir 24 skončily v SD rozlišení na kmitočtu 11,471 GHz s vertikální polarizací a tím zároveň došlo k ukončení provozu této DVB-S2 platformy.
Tytéž programy nyní pokračují v multiplexu GeoTelecommunications na jiných vysílacích parametrech - na frekvenci 11,490 GHz, polarizace je nadále vertikální. Multiplex má SR (symbol rate) 7500 ksymb/s a FEC se změnilo z původních 3/4 na 5/6, což znamená, že kapacita multiplexu se zvýšila ale na úkor signálu. Norma DVB-S2 a modulace 8PSK zůstaly zachovány.
Z uvedených programů vysílá volně jen zpravodajsko-informační program Mir 24. Ostatní - Mir v moskevské verzi a Mir (+4h) jsou zakódovány systémem BISS.
technické parametry - Mir 24 HD ( FTA), Mir HD (0h), Mir (+4h) (CA BISS):
• ABS 2A (74,7°E), freq. 11,490 GHz, pol. V, SR 7500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)