Quantcast

TVE UHD v celém Španělsku od 7. února 2024

| redakce | tisk

S přítomností nejvýznamnějších korporací a asociací ve všem, co souvisí s Ultra HD (UHD) a účastí více než 40 řečníků z Ameriky, Evropy a Asie, zejména z USA, Itálie, Velké Británie, Německa, Francie, Belgie, Španělska, Brazílie, Indie, Japonska a Venezuely, devátý ročník 4K HDR Summitu, shromáždil první den významné osobnosti ze světa 4K a 8K.

9. ročník 4K HDR Summit opět učinil z Malagy ve Španělsku globální epicentrum televize s ultra vysokým rozlišením a nových technologií.

Toto významné setkání bylo připomenuto oznámením španělského veřejnoprávního rozhlasového a televizního vysílatele RTVE, který od 7. února 2024 zahájí vysílání v Ultra HD rozlišení ve formátu 4K. To je dokonce o několik dní dříve než původní oznámení z července 2023.

"Začínáme novou éru: začátek nekódovaného vysílání v ultra vysokém rozlišení: lepší obraz, zvuk, a tedy i lepší služby," oznámil ředitel audiovizuální politiky v oddělení veřejných a mezinárodních služeb RTVE Ángel García Castillejo.

Od prvního dne bude dosah maximální a 100% populace bude moci sledovat tento kanál, jehož spuštění se shoduje s vypnutím SD distribuce. Diváci, kteří mají zařízení připravené na DVB-T2, HEVC a 4K rozlišení, upgradují na lepší televizní kvalitu pouhým přeladěním.

"Z technického hlediska to bude jeden z největších pokroků v nadcházejících letech, větší než dokonce IP, protože divák bude moci ocenit kvalitu UHD," řekl ředitel pro média a provoz TVE Víctor Sánchez.

zdroj: satkurier.pl + satcesc.com

Reklama
Vybrané články