Quantcast

Euro 2024 a Olympiáda na Rai 4K

| redakce | tisk | názory

Dvě nadcházející sportovní události budou moci diváci Rai sledovat v nejlepší možné technické kvalitě - v Ultra HD rozlišení ve formátu 4K. Stanice Rai 4K nabídne divákům Euro 2024 i Letní olympijské hry.

Italský veřejnoprávní vysílatel Rai dnes potvrdil, že bude fotbalový šampionát Euro 2024 vysílat i na svém speciálním programovém okruhu Rai 4K. Přenosy bude poskytovat ve 4K i když UEFA uvedla, že zápasy se nebudou poskytovat ve 4K. Rai překonvertuje signál do 4K HDR/HLG a některé pořady si bude vyrábět sama a to přímo v nativním 4K formátu. V nejbližší době bude událost propagovat ve svých promo spotech.

Rai 4K vedle fotbalu nabídne svým divákům v nativním 4K rozlišení i Letní olympijské hry, které se budou konat ve Francii.

Stanici Rai 4K mohou sledovat diváci bezplatné satelitní platformy TivúSat na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E. Vysílání je kryptováno systémem Nagra MA a pro příjem je nutný satelitní přijímač s modulem/dekodérem Nagra MA a přístupová karta jako jednorázová investice. TivúSat je v Itálii velmi populární - divákům poskytuje přístup k desítkám domácích programů v HD i SD rozlišení a řadě stanic ve 4K a to zdarma.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články