Quantcast

Neosat se zaměří na FTA programy?

| redakce | tisk | názory

Na bulharském telekomunikačním satelitu BulgariaSat 1 by mohlo dojít v blízké době k významným změnám. Operátor tamní pay-tv služby Neosat se rozhodl poskytovat přístup k bezplatné satelitní platformě.

Den po oznámení nedohody s předním bulharským poskytovatelem televizních stanic Nova Broadcasting Group přišel televizní operátor služby Neosat s oznámením, že se hodlá zaměřit na poskytování bezplatného přístupu k televizním programům.

Na svých stránkách operátor píše o náročných podmínkách v distribuci televizního obsahu. "Je to důsledek skutečné hegemonie, která je na trhu zavedena a umožněna a která omezuje a kontroluje přístup bulharských občanů k nejrůznějším informacím," píše se na oficiálních stránkách platformy Neosat. To operátora služby motivovalo ke zcela volné a bezplatné satelitní platformě, která umožní nezávislým vysílatelům obsahu získat volný přístup k satelitní distribuci.

Provozovatel Neosat vyzval provozovatele celostátních a regionálních vysílatelů, kteří chtějí vysílat zdarma lineárně prostřednictvím satelitu, aby ho kontaktovali. Družice pokrývá svým signálem nejenom Bulharsko ale i velkou část Evropy, Středního východu a severní Afriky.

Na druhou stranu z nabídky Neosat vedle programů Nova Broadcasting Group zmizely i některé placené programy jako Nat Geo, Disney Channel, Disney Jr, Nickelodeon, 24Kitchen, Baby TV, STAR Channel, STAR Life či STAR Crime.

Kromě platformy Neosat na bulharském trhu působí také DTH platformy Vivacom, Bulsatcom a A1 BG. První dvě mají nyní stejného vlastníka.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články