Místo pro Vaši reklamu

Česká televize začne v roce 2008 vysílat pořady se zvukem v Dolby Digital

| Tisk

logo Filmový kanál HBO v příštím roce zřejmě nebude již jediným programem, který v Česku vysílá vybrané pořady se zvukem ve formátu Dolby Digital (DD). Rozšíření svých služeb připravuje Česká televize (ČT).

"Česká televize v rámci plánovaných úprav a modernizací odbavovacích řetězců samozřejmě vytvoří předpoklady k zahájení testovacího režimu distribuce zvukového formátu Dolby Digital", říká na přímý dotaz serveru parabola.cz Martin Krafl, tiskový mluvčí České televize.A kdy se objeví první pořady ČT se zvukem v tomto formátu? "Předpokládáme, že tento typ nové služby začne být nabízen v roce 2008 v rámci satelitní a DVB-T distribuce", popisuje M. Krafl. "Samozřejmě jsme otevřeni jednáním i s dalšími poskytovateli distribuce televizního signálu (např. IPTV)", uzavírá pro web parabola.cz Martin Krafl.

ČT v posledních době zavádí každý rok nějakou technickou novinku. Předloni to bylo vysílání pořadů v širokoúhlém formátu 16:9. Vloni přistoupila ČT o vysílání elektronického programového průvodce (EPG) z vlastního odbavovacího systému a zavedla také systém PDC u programů ČT1 a ČT2. V letošním roce veřejnoprávní médium rozšíří PDC i na nové digitální programy ČT24 a ČT4 Sport. Stane se tak již 1.března 2007.

Martin Vyleťal

Vybrané články