TereBox T2

UPC Direct: Změna parametrů Eurosport 2 na Astře

| Tisk

logo Středoevropská satelitní placená televize UPC Direct změnila parametry příjmu sportovního kanálu Eurosport 2 pro diváky, kteří přijímají tento program (ještě) ze satelitního systému Astra, pozice 19,2°E. Je to v pořadí druhá významná změna v poslední době, která se týká příjmu služby z pozice 19,2°E.

Po ukončení šíření programu MTV Europe a jeho nahrazením MTV Music, musí abonenti platformy na svých set top boxech přeladit na nové parametry sportovního kanálu Eurosport 2. Ten se nadále vysílá na původním kmitočtu (12,382 GHz) ale na nových parametrech - PIDech. Původní Eurosport 2 International na platformě UPC skončil. Verze kanálu pro český a slovenský trh se přesunula na programovou pozici Eurosport 2 Hungary (označení programové pozice: Eurosport 2 HUN), která je nadále k dispozici s anglickým komentářem, ačkoliv zde byl krátce slyšet český komentář.

technické parametry:

satelit: Astra (19,2°E)
kmitočet: 12,382 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK
service ID: 20367
video PID: 751
audio PID: 760 (maďarsky), 761 (anglicky)


kódování (CA systém): CryptoWorks + Nagravision 3

Eurosport 2 na Astře anglicky, na Thoru 3x a v češtině
Sportovní televize Eurosport 2 se vysílá v nabídce UPC přes evropský satelitní systém Astra, 19,2°E s anglickým a maďarským komentářem. Český komentář najde zákazník na novém satelitním systému Thor 5 / Thor 6 (0,8°W). Program se zde vysílá dokonce oficiálně na dvou kmitočtech - jednou na transpondéru Telenoru a ve druhém případě z kapacity UPC Direct. To jsou oficiální kmitočty platformy.

V minulých dnech byl na družici Thor 6 zaktivován testovací multiplex UPC Direct (freq. 11,881 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8). V něm je umístěn i program Eurosport 2 (kopie muxu z Astry 19,2°E, freq. 12,382 GHz, pol. H včetně technické kvality). Takže dočasně je zde Eurosport 2 dostupný dokonce ze tří kmitočtů.

Změny na Astře se týkají stále menšího počtu klientů UPC DTH, poskytovatele služby. Podle nedávné zprávy sleduje rozšířenou nabídku UPC Direct z nových satelitů více než polovina abonentů. Reinstalace parabol UPC pokračují i v letních měsících, aby bylo možné po prázdninách ukončit souběžný provoz služby z původní (19,2°E) a nové (0,8°W) pozice.

Martin Vyleťal

Vybrané články