Astra2Connect přes stávající telefonní linky

| Tisk

logo Lucemburský satelitní operátor SES Astra dnes oznámil, že spustil nové řešení poskytování komunikace v oblastech bez pozemních širokopásmových sítí s inovativní satelitní službou Astra2Connect.

Takzvaná sub-distribuce služby umožní telekomunikačním operátorům a poskytovatelům internetových služeb všude v Evropě nabízet satelitní širokopásmové připojení přes stávající infrastrukturu.

Novinka byla poprvé představena na letošním veletrhu CeBIT digitálních technologií v Hannoveru v Německu. Nová technologie bude k vidění v Baden Württenbergu (Německo) za účasti představitelů německé vlády a za podpory technologických partnerů společností Nokia Siemens Network a NDSatCom.

Sub-distribuce umožní SES Astra poskytovat malým komunitám v bílých místech broadbandové připojení až 6 Mbit/s bez nutnosti instalovat satelitní parabolu v jednotlivých domácnostech. Satelitní širokopásmové připojení je nainstalováno na ulicích pro komunitu uživatelů. Klientům umožní širokopásmové připojení ke koncovým zákazníkům realizované přes stávající infrastrukturu v daném místě. Koncoví zákazníci potřebují pouze standardní DSL modem k přístupu k širokopásmovému internetu.

"Jsme velmi hrdí na to, že můžeme přispět k stávající širokopásmové diskusi s takovým inovativním řešením," řekl Norbert Hölzle, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. "Naše řešení sub-distribuce nese obrovský potenciál v blízkosti bílých míst v Německu, spolu s podporou spolupráce mezi poskytovateli infrastruktury a telekomunikačních operátorů. Jsme přesvědčeni, že nabízíme atraktivní služby pro obce, poskytovatelé internetových služeb a koncové zákazníky.""Satelit je ideální technologie pro venkovské oblasti k poskytování služeb bez přístupu k pozemní rychlé širokopásmové síti a spolehlivému připojení k internetu," řekl Michael Reiss, viceprezident divize na ministerstvu pro záležitosti venkova, výživy a ochranu spotřebitele v Bádensku-Württembersku. "S novou technologií společnosti SES ASTRA komunita v bílých místech bude těžit z nízkých nákladů na instalaci infrastruktury, která může být plně dotované různými prostředky v Německu."

ASTRA2Connect je interaktivní služba vysokorychlostního internetu, která je nabízena prostřednictvím distribučních partnerů pro koncové zákazníky a podniky v Evropě, na Středním východě a v Africe. Služba je nezávislá na jakékoli pozemní síti a je okamžitě k dispozici kdekoli v rámci dosahu satelitu. K dnešnímu dni má ASTRA2Connect více než 75.000 koncových uživatelů v Evropě, což představuje největší širokopásmovou satelitní síť na kontinentu.

redakce