TereBox T2

276 milionů domácností na světě přijímá programy ze satelitů SES

| Tisk

logo Satelitní operátor SES (Astra) dnes oznámil, že v roce 2012 pokračoval ve zvyšování svého dosahu, růstem zisků zejména v Indii a Německu. SES nyní dosahuje do 276 milionů televizních domácností po celém světě, což je o 17 milionů domácností více než v roce 2011.

Nejdůležitějším motorem růstu společnosti je indický trh s meziročním ziskem 7,5 milionů televizních domácností. Dvě velmi úspěšné DTH platformy Dish TV a Airtel Digital TV nyní využívá 25 milionů indických televizních domácností. SES kapacitu v Indii poskytuje prostřednictvím Indické organizace pro vesmírný výzkum (Indian Space Research Organisation). Indický DTH trh roste rychlým tempem s průměrným nárůstem o více než 800 tisíc abonentů měsíčně. Dish TV je největší DTH operátor v Indii a Asii. Airtel je jedním z nejrychleji rostoucích DTH operátorů v Indii, který na satelity SES vstoupil v roce 2011.

K výraznému růstu satelitního dosahu pomohlo v roce 2012 společnosti SES i Německo. Vypnutí analogových satelitních signálů a úspěch platformy HD+ přispěly k dalšímu růstu satelitního dosahu o více než 500 tisíc diváků a v loňském roce satelity SES (Astra)přijímalo přes 18 milionů německých domácností.

V Evropě 85 milionů televizních domácností přijímá programy ze satelitu, což je o milion domácností více než v roce 2011. Během posledních čtyř let satelit v Evropě zvýšil svůj dosah o 17 procent. Pozemní a kabelová TV svůj podíl snižovala u pozemní TV ze 79 milionu v roce 2011 na 78 milionu v roce následujícím u kabelové ze 69 na 68 milionu domácností. IPTV zvýšila svůj podíl ze 16 na 17,5 milionu domácností. Se 43 procenty všech digitálních domácností, satelit nadále je přední digitální TV infrastruktura v Evropě. Počet domácností sledující satelitní TV v HD kvalitě nadále roste a dosahuje 41 procent všech satelitních domácností.Satelity ASTRA sleduje 143 milionu evropských domácností (včetně nepřímého příjmu přes kabelové a IPTV operátory), 73 procent všech evropských satelitních domácností a 80 procent všech evropských satelitních HD domácností.

Všechny výsledky vyplývají z nejnovějšího průzkumu SES Satellite Monitor, kterou každoročně provádí satelitní operátor SES (Astra).

redakce

Vybrané články