Quantcast

TV Óčko začalo vysílat stream televize Óčko Expres v HbbTV

| Tisk

Hudební stanice ÓČKO spustila k 16. 9. online stream stanice ÓČKO Expres, v celoplošném vysílání prvního kanálu ÓČKA. Hudební kanál ÓČKO Expres tak majitelům chytrých televizí nabídne širokou hudební škálu od inteligentních indie kytarovek, elektro-pop přes reggae, dubstep až po hip hop, takřka na celém území České republiky v DVB-T.

ÓČKO tak jako první médium v České republice použije platformu HbbTV, která propojující televizní vysílání a internet. Divák pouze potřebuje televizi, podporující HbbTV s připojením k internetu. Navigace je velmi jednoduchá. Uživateli stačí pouze zmáčknout během vysílání červené tlačítko na ovladači a poté menu obsluhuje pomocí šipek na ovládači. Informovala dnes o tom televize Óčko.


obrázek

Nepřijde Vám to jako science fiction? Technologie letí kupředu a televize v obývacím pokoji dokáže lidem zprostředkovat tolik nového. To, že ÓČKO bude vysílat vlastně dva kanály na jedné frekvenci současně a k tomu přidávat další služby je, myslím, jasný příklad toho, že vysílatelé v souboji s novými technologiemi necouvají. Naopak. A že jsme s ÓČKEM na špici tohoto trendu, to je příjemný bonus,“ tvrdí Štěpán Wolde, generální ředitel ÓČKA.

Jsem rád, že se nám daří pokračovat v nastaveném kurzu a experimentovat s nelineárním vysíláním. Díky již fungujícím aplikacím ÓČKO Flirt a prodeje hudby ÓČKOVYBER máme již nyní představu o možnostech prodeje prémiového obsahu. Nyní nás zajímá, zda si žánrový kanál jako je Óčko Expres dokáže najít své diváky přes tuto platformu. V budoucnu by tak HbbTV mohlo být distribuční platformou pro menší žánrové stanice, “ řekl technický ředitel ÓČKA Lukáš Hnilička. „S touto platformou máme velké plány a budeme jí i nadále rozvíjet. Vidíme v tom jak komerční tak image potenciál, “uzavřel Hnilička.


obrázekMenu hybridního vysílání dále nabízí permanentně aktivní chat ÓČKO Flirt a prodej hudby skrze prémiové SMS, s názvem ÓČKOVYBER.

Hybridní vysílání HbbTv pro ÓČKO vytvořili a na svých systémech provozují České Radiokomunikace v jejich multiplexech Óčko vysílá terestricky. Televize Óčko a Óčko Gold jsou šířeny v celoplošném DVB-T multiplexu 3, Óčko Expres je šířeno v Praze a okolí v rámci Regionální sítě 12 (RS12).

redakce

Reklama
Vybrané články