TereBox T2

Skylink bude dodávat karty NEXT už jen typu Irdeto

| Tisk

logo Důležitou změnu chystá provozovatel satelitní platformy Skylink pro zákazníky, kteří hodlají využívat další přístupovou kartu NEXT. Nově bude dodávat už jen karty typu Irdeto.

"Od 1.4.2015 bude k dispozici karta NEXT pouze typu Irdeto," uvedl dnes provozovatel platformy Skylink, kterou provozuje lucemburská mediální skupina M7 Group. Od uvedeného data bude svým obchodním partnerům dodávat už jen karty typu Irdeto (tj. se systémem CAID 0624). Neznamená to, že od uvedeného data nebudou u prodejů původní ICE karty (CAID 0624, 0D96). Půjde o staré zásoby, které budou postupně doprodány a nahrazeny zmíněnými kartami NEXT typu Irdeto.

Karty NEXT typu Irdeto budou fungovat jen v dekodérech se systémem podmíněného přístupu Irdeto. Jde o přijímače a moduly, které mají certifikovaný dekodér Irdeto. Na uni čtečkách nebudou nové karty NEXT fungovat.Skylink uvedl na trh tzv. druhou kartu Skylink NEXT na podzim 2010. Druhá karta umožňuje klientům Skylinku výrazně ušetřit v případě zájmu o příjem placených programů současně a nezávisle na dvou televizorech v rámci jedné domácnosti. Karta Skylink NEXT má aktivní stejnou programovou nabídku jako mateřská (hlavní) karta Skylink. Kartu Skylink NEXT je možné pořídit za roční poplatek 1188,-Kč (ČR), resp. 44,40 eur.

Majitel platformy M7 Group již dříve ukončil prodej a aktivaci dekódovacích karet typu ICE. Konec prodeje karet NEXT typu ICE je proto vcelku očekávaným krokem.

redakce

Vybrané články