Quantcast

RS8 se rozšiřuje o vysílač Veselský kopec - Nový Jičín

| Tisk

logo České Radiokomunikace posilují pokrytí Regionální sítě 8 (RS8) a přidávají do ní nový vysílač Veselský kopec u Nového Jičína. Jeho oficiální provoz bude zahájen 22. dubna 2015 přibližně v 10.00 hodin. Zvýší se tím pokrytí RS 8, bude svým signálem dostupná pro 55,3 % obyvatel Česka, zejména v oblasti krajských měst a jejich okolí. Uvedla dnes společnost České Radiokomunikace.


obrázek

▲ Mapa č. 1 - Pokrytí RS8 z vysílače Nový Jičín

Regionální DVB-T síť RS8 tak bude vysílat už prostřednictvím 15 vysílačů v rámci celé České republiky. RS8 Českých Radiokomunikací (ČRa) využívají stávající i noví provozovatelé televizního vysílání, kteří mají zájem cílit především obyvatele větších aglomerací. Doplňují tak širokou programovou nabídkou celoplošného televizního vysílání DVB-T, diváci zde naleznou stanice Óčko Expres, Mňam TV, Noe TV, Sport 5 a Slovak Sport.

Pozemní televizní vysílání DVB-T je nejdůležitější distribuční platformou, kterou využívají téměř dvě třetiny domácností v ČR, a jejich počet se stále zvyšuje. Hlavním důvodem vysoké obliby pozemního vysílání je snadný příjem, který je na rozdíl od jiných platforem zcela zdarma. Na rozvoji terestrické platformy vysílání neustále pracujeme, jelikož zájem veřejnosti dlouhodobě roste, to je vidět i na příkladu investice do výstavby nového moderního vysílače Veselský kopec u Nového Jičína,“ říká generální ředitel ČRa Martin Gebauer.


obrázek▲ Mapa č. 2 - Pokrytí RS8 - celá Česká republika

Regionální síť 8 disponuje kapacitou osmi SD TV programů MPEG-2 (720 x 576) nebo ekvivalentně čtyř programů v HD kvalitě MPEG-4 (1920 x 1080). Vysílač Veselský kopec pokrývá vedle Nového Jičína i další města v regionu, například Valašské Meziříčí, Hranice a Fulnek. Nový vysílač naladíte na 56. kanálu, disponuje výkonem 1kW s horizontální polarizací. Technické parametry jsou 27 Mbps; mod. 64-QAM, Sys Mode 8k; Guard Interval 1/32; Code Rate ¾.

redakce

Reklama
Vybrané články