Quantcast
TereBox T2

Skylink: Nova Sport 1 - přelaďte na HD verzi

| Tisk

logo Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, chystá ukončení satelitního vysílání dalšího programu ze skupiny Nova ve standardním rozlišení (SD) - Nova Sport 1.

Dne 2.5.2016 bude na satelitu Astra 3B ukončeno satelitní vysílání Nova Sport 1 v SD. Diváci mohou tento program sledovat i nadále a to v technicky dokonalejší obrazové kvalitě - v HD rozlišení. Stanice je součástí balíčků Smart, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 a Komplet.

technické parametry - Nova Sport 1 HD:

logo satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
pilot: ONPro příjem programů vysílaných ve vysokém rozlišení (HDTV), resp. ve formátu MPEG-4, je nutný HD satelitní přijímač. Nejlépe certifikovaný Skylink READY.

Nova Sport 1 je dalším programem, který bude dostupný pro zákazníky Skylinku jen na nových přijímačích. Vypínání programů v SD rozlišení bude probíhat i v dalších měsících tohoto roku. Na konec června je naplánováno vypnutí SD modulace programů České televize (ČT) a TV Prima. Do konce roku skončí ve starém formátu i televizní okruhy RTVS (Jednotka, Dvojka), programy skupin Markíza a JOJ (JOJ, PLUS, WAU).

redakce

Reklama
Vybrané články