Polská platforma TNK končí 31.10.2016

| Tisk

logo Populární polská satelitní platforma TNK (Televize na kartě) ukončí svoji činnost na konci tohoto měsíce. Zákazníci této služby mají několik dní na změnu platformy či operátora.

Společnost Cyfrowy Dom Sp. z o. o. představila nový koncept příjmu polských programů ze satelitu v září 2008. Poprvé v Polsku diváci získali možnost bezplatného příjmu vybraných polských programů včetně možnosti objednání balíčku s placenými programy. A to vše bez nutnosti uzavírání smlouvy a měsíčních poplatků.

TNK měla oslovit především neabonenty tehdejší platformy "n" (Televize nové generace), dnes nc+ po fúzi s CYFRA+. Do bezplatné nabídky byly umístěny programy TVP1, TVP2, TVN, TVN7 a Religia.tv (již nevysílá). Provozovatel neměl v úmyslu tuto nabídku dále posilovat. Přesto se na těchto kartách postupně objevila řada dalších programů TV4, Polsat, TV Puls, Puls 2, Stopklatka TV, TTV, VIVA a další. Bezplatný balík "Bez oplat" byl zpočátku poskytován bez časového omezení. Jediným omezením byla platnost TNK. Provozovatel již při startu TNK uvedl, že službu bude poskytovat do 31.10.2016. Tento termín byl stanoven již v roce 2008.

Vedle uvedeného balíčku "Bez oplat" si mohli zákazníci objednat placený balíček, který při svém startu obsahoval tyto stanice: TVN, TVN 7, TVP 1, TVP 2, Religia.TV, TVN 24, nSport, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVP Info, TVP Sport a Disney Channel. Atraktivnější stanice zaměřené na sport nebo filmy nebyly na karty TNK zařazeny. Cílem totiž bylo vytvořit levnější konkurenci pro platformu "n".

Služba TNK byla zpočátku poskytována v prodejním setu - spolu s přijímačem TechniSat Digit S2 CD, později byla na trhu samostatná přístupová karta TNK fungující v přijímačích a modulech v systému Conax.

TNK si za celou historii zachovala svoji tvář - tedy nabízela přístup k programů bez nutnosti uzavírání smluv a placení měsíčních poplatků. K jedné změně přeci jenom došlo. Po několika měsících od spuštění TNK byly změněny podmínky - balíček "Bez oplat" byl nabízen na nově registrovaných kartách zdarma jen po dobu aktivní placené nabídky plus jeden měsíc po jejím skončení.

Služba TNK fungovala jako virtuální platforma. Využívala programy, které byly poskytovány pro hlavní placené služby CYFRA+ (dnes nc+) a Cyfrowy Polsat. Vedle TNK postupně vznikly TNK HD, NNK a Smart HD+.ČTĚTE TAKÉ (články z historie):
* V Polsku odstartovala obdoba CS Linku - Televize na kartě
* Televize N na kartě - nová prepaid služba v Polsku
* Televize na kartě HD vstupuje na polský trh
* Odstartovala nabídka SMART HD pro uživatele TNK SD .

Operátor doporučuje zákazníkům TNK výměnu SD přijímače za HD a přejít na balíček START+, který zájemce pořídí za 59,97 zlotých na 3 měsíce (tj. 19,99 zlotých na měsíc / 130 Kč měsíčně). V nabídce jsou nejenom vlastní programy nc+ v HD rozlišení (MiniMini+ HD, Ale Kino+ HD, Domo+ HD, Planete+ HD, teleTOON+ HD, Kuchnia+ HD) ale rovněž i stanice jako AXN Spin HD, Romance TV HD, 13ulica HD, TVP Sport HD, TVN Turbo HD, Polsat HD, Polsat2 HD, TVP1 HD, TVP2 HD, TV4 HD a řada dalších programů. I zde je zachován model bezplatného přístupu k programům TVP1 HD, TVP2 HD, TVP ABC, TVP Kultura, TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVN HD, TTV, Polsat HD, Polsat2 HD, Polsat Sport News, TV4 HD, TV6, TV Puls, Puls 2, Stopklatka TV po dobu aktivní placené televize plus jeden měsíc po jejím skončení. Více o této službě najde zájemce na stránkách telewizjanakarte.pl.

redakce