TereBox T2

Skylink: České a slovenské programy opět na jedné kartě

| Tisk

logo Z jedné dekódovací karty Skylink lze opět sledovat jak české, tak i slovenské programy veřejnoprávních a komerčních vysílatelů. Novinka operátora je nabízena od pondělí 4.6.2018.

Zákazníci Skylinku mohou od dnešního dne na české přístupové kartě sledovat i slovenské komerční programy jako jsou Markíza HD či JOJ HD. Stačí jen uhradit i slovenský Servisní poplatek. Po úhradě poplatku získá divák v České republice stejné programy jako mají v nabídce klienti na Slovensku a samozřejmě naopak - zákazníci se slovenskou kartou Skylink mohou sledovat i české programy jako například Nova HD či Prima HD. V tomto druhém případě musí klienti na Slovensku uhradit český Servisní poplatek.

Majitel satelitní platformy Skylink na základě požadavků jednotlivých vysílatelů před časem postupně zablokoval některé slovenské programy divákům v Česku a naopak. Vysílatelé požádali o zablokování svých programů na území druhé země jak z důvodu omezení vysílacích práv k jednotlivým pořadům, tak i z důvodu sledovanosti. Některé pořady (filmy, seriály) se na slovenských stanicích vysílají dříve než v Česku (platí to i opačně). Divák pak nečeká na domácí premiéru a sleduje pořad na zahraničí stanici. Na zavedení geoblokovace tratily nakonec všechny tři strany - jak diváci ztrátou svých oblíbených stanic, tak operátoři, kteří tím přišli o zákazníky, tak i nakonec samotní vysílatelé v důsledku odchodu od placené televize k bezplatnému pozemnímu příjmu, kde se zatím neplatí žádné poplatky za diváka, případně k nelegálnímu příjmu stanic.

Všechny základní české a slovenské programy (viz. seznam níže) doposud nebylo možné přijímat z jedné dekódovací karty z důvodu zavedené geoblokace. Buď na kartě fungovala česká nabídka nebo slovenská. Nejnižší programový balíček s názvem DIGITAL doposud mohli zákazníci Skylinku řešit prostřednictvím druhé dekódovací karty. Takové řešení vyžadovalo další investice do nákupu a registrace druhé dekódovací karty a případně výměnu přijímače vhodného pro dvě přístupové karty Skylinku.

Programy dostupné jen na slovenské kartě Skylink:

* Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, JOJ HD, JOJ PLUS HD, Nova International, Prima PLUS HD a časově posunuté verze Markíza +1 HD a JOJ +1 HD

Programy dostupné jen na české kartě Skylink:* Nova HD, Nova Cinema HD, Nova 2, Nova Gold, Nova Action HD, Prima HD, Televize Seznam HD, Markíza International, JOJ Family HD a časově posunuté verze Nova +1 HD a Prima +1 HD

Nabídka duálního příjmu české a slovenské nabídky balíčku DIGITAL platí pro všechny typy karet Irdeto, včetně ICE. Stačí uhradit český servisní poplatek, tak i ten slovenský. Zákazníci s aktivním přístupem do Skylink Live TV získají přístup do obou aplikací, respektive na oba weby. Programové složení vždy kopíruje programy na kartě dle dané země. Změna je v souladu s platnou legislativou Evropské unie.

redakce

Vybrané články