TereBox T2

Na českém a slovenském trhu startuje Power TV

| Tisk

logo Od středy 1. srpna 2018 začíná působit na českém a slovenském televizním trhu nový hudební kanál s názvem Power TV. Stanice bude od svého startu dostupná satelitním divákům a také na klasickou pozemní anténu.

Česká verze Power TV zahájí provoz 1.8.2018 minutu po půlnoci. Od uvedeného data bude dostupná v pozemním multiplexu společnosti České Radiokomunikace (ČRa) v rámci multiplexu RS8, který pokrývá největší města v České republice. Společnost ČRa ve spolupráci s firmou Towercom zajistí i satelitní distribuci Power TV na družici Astra 3B. Volně vysílaný signál bude dostupný nejenom divákům v Česku a na Slovensku ale prakticky v celé Evropě, kterou pokrývá široký svazek družice Astra 3B.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Vizuál české verze Power TV

Power TV je projekt polského producenta programů Michał Winnicki Entertainment, který před časem otevřel svoji filiálku v Praze a skrze společnost MWE Networks International s.r.o. spoustí novou verzi Power TV pro český a slovenský trh.

Power TV bude hudební televize, která bude konkurovat stávajícím stanicím na trhu.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Vizuál české verze Power TV

Společnost Michał Winnicki Entertainment na polském televizním trhu aktuálně provozuje čtyři tématické televizní programy - hudební televize Power TV a Nuta.TV, dokumentární stanici Adventure HD a dětský kanál Top Kids. Všechny stanice jsou poskytovány v SD i HD rozlišení. Přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E se vysílají jen stanice Power TV, Nuta.TV a Adventure HD. První dvě jmenované jsou šířeny v SD FTA. Adventure HD je zakódován a dostupný jen pro abonenty polské pay-tv nc+.


obrázek

▲ Obr č. 3 - Vizuál české verze Power TV

Satelitní diváci tak budou moci sledovat nejenom novou českou verzi Power TV ale také původní polskou Power TV.

Provozovatel hodlá postupně spustit další tématické kanály - českou verzi programů Adventure a Top Kids.


obrázek

▲ Obr č. 4 - Vizuál české verze Power TV

technické parametry - DVB-T

multiplex: RS8 (Regionální síť 8)technické parametry - satelitní distribuce

satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce

Vybrané články