TereBox T2

Skylink: Změna v možnosti aktivace služeb v zahraničí

| Tisk

logo Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink s okamžitou platností pozastavil možnost aktivace slovenské nabídky u prodejců v České republice a české služby Skylinku u prodejců na Slovensku.

Zákazníci Skylinku v České republice si nyní nemohou aktivovat balíček slovenských komerčních programů (Markíza HD, Dajto HD, Doma HD, JOJ HD, JOJ Plus HD, WAU HD) a podobněani slovenští zájemci si nemohou objednat balíček s českými komerčními programy (Nova HD, Nova Cinema HD, Nova Action HD, Nova 2, Nova Gold, Prima HD).

Možnost aktivace balíčku komerčních programů z druhé země se nelíbí provozovatelům komerčních stanic.

"Vzhledem k tomu, že nám záleží na konstruktivní spolupráci s komerčními vysílateli, rozhodli jsme se s okamžitou platností pozastavit možnost aktivace slovenských služeb Skylinku u všech prodejců v České republice a rovněž možnost aktivace českých služeb Skylinku u všech prodejců na Slovensku," uvedl ve své zprávě provozovatel platformy Skylink."Snahou Skylinku je neustálé zlepšování služeb a uživatelského komfortu. Naše kroky vždy byly v souladu s právem Evropské unie a se smluvními závazky vůči vysílatelům. Komerční televize mají jiný názor. O věci rozhodne Městský soud v Praze, u kterého společnosti FTV Prima, spol. s r.o., TV Nova s.r.o. a MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s r.o. podaly návrhy na nařízení předběžného opatření, kterým soud vyhověl. Společnost M7 Group SA se proti usnesení vydanému na návrh FTV Prima, spol. s r.o. u soudu v zákonné lhůtě odvolala a odvolá se i proti usnesením vydaným na návrh TV Nova s.r.o. a MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s r.o. Do vydání finálního rozsudku se nebudeme k této věci dále vyjadřovat," dodal provozovatel Skylinku.

Pro diváky v České republice vznikly mezinárodní verze komerčních stanic - Markíza International a JOJ Family, podobně pro slovenské diváky fungují programy Prima PLUS a Nova International. Mezinárodní verze vysílají pořady jen vlastní tvorby (zprávy, magazíny, seriály).

redakce

Vybrané články