TereBox T2

Nová aplikace Skylink Live TV pro televizory LG

| Tisk

logo Uživatelé chytrých televizorů LG se konečně dočkali. Dnes byla uvolněna nová aplikace Skylink Live TV, která umožňuje využívat dalších funkcí a služeb česko-slovenské satelitní platformy Skylink.

Korejský výrobce televizorů LG dnes uvolnil dlouho očekávanou aplikaci Skylink Live TV, která "propojuje" svět satelitní televize s interaktivním obsahem z internetu. Aplikace Skylink Live TV byla doposud dostupná pro smart TV konkurenčního výrobce Samsung.

Skylink Live TV umožňuje využívat interaktivní služby jako je například sedmidenní archív či sledovat filmy z knihovny Banaxi. Aplikaci je možné spustit z tzv. launch baru - vodorovné lišty s aplikacemi ale rovněž ji lze spustit výběrem ze vstupů signálu.

Aplikace se příliš neliší od verze, která je již k dispozici pro smart tv Samsung. Jedinou podstatným rozdílem je, že příjem satelitních programů je zde oddělen a stále se ovládá přímo přes operační systém televizoru (u Samsungu se programy přijímají přes aplikaci Skylink Live TV). Nicméně ovládání LG je natolik intuivní, že k příjmu programů se divák dostane jednoduše přes výběr vstupu signálu.

Aplikaci Skylink Live TV je dostupná pro smart televizory LG vyrobené od roku 2015 až po současnost.Samsung a LG jsou zatím jedinými značkami televizorů, které nabízejí zákazníkům aplikaci Skylink Live TV. Dočkají se i majitelé dalších televizních přijímačů s chytrými funkcemi. Ve vývoji je aplikace pro značky společnosti Vestel a rovněž i pro televizory s operačním systémem Android TV.

Vedle chytrých televizorů Samsung a LG je možné Skylink Live TV sledovat na hybridním přijímači Samsung EVO-S, přes webovou aplikaci a také na mobilech a tabletech.

redakce

Vybrané články