Místo pro Vaši reklamu

Festival se může přejmenovat a rozšířit vysílání, NITRANET může spustit satelitní TV

| Tisk

Filmový kanál Festival společnosti Film Europe se může přejmenovat na Be2Can a rozšířit vysílání na 24 hodiny denně. Na českém trhu může odstartovat nová satelitní platforma společnosti NITRANET. Rozhodla o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 17. zasedání konaném 23. října 2018.

Regulátor dal zelenou přejmenování filmového programu Festival na Be2Can. Stanice Festival doposud vysílá jen v nočních hodinách - podle licence jen od 22:00 do 4. hodiny ranní a využívá kapacitu sesterského programu Československo. S novým názvem Be2Can může vysílatel, společnost Film Europe s.r.o., rozšířit vysílací čas na 24 hodiny. Dvojprogram Československo HD/Festival HD je dostupný pro satelitní diváky z nabídky operátora platformy Skylink na satelitu Astra 3B (23,5°E).

Na českém trhu může působit další satelitní placená televize. RRTV zaregistrovala nitranskou společnost Nitranet jako provozovatele satelitního vysílání, resp. převzatého vysílání s následující programovou nabídkou: ČT 1, ČT 2, ČT24, ČT sport, ČT:D, ČT art, NOVA, Nova Cinema, Nova Action, Nova 2, Nova Gold, Nova sport 1, Nova sport 2, Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Televize Barrandov, BARRANDOV KINO, Barrandov News, ŠLÁGR TV, ŠLÁGR 2, Tv NOE, O (Óčko), Óčko STAR, Óčko Expres, Rebel, Rebel 2 SLUŠNEJ KANÁL, Mňam TV, Mňau TV, Kutil TV, JOJ Family, JOJ Cinema, SPORT 5, CS Film, kinoSvět, WAR svět válek, LEO TV, Retro Music Television, Nickelodeon, VH1 European, DISNEY CHANNEL, DISNEY JUNIOR, Animal Planet, Arena sport 1, Arena sport 2, AXN, AXN Black, AXN White, Baby TV, Boomerang, Cartoon Network, Discovery Channel, Discovery Science, DoQ, Europort 1, Eurosport 2, Food Network, Fine Living, Fishing and Hunting, ID Investigation Discovery, Markíza international, National Geographic Channel, NAT GEO WILD, Nick Junior, TLC, Travel Channel, LEO TV, Dorcel TV HD a Extasy TV s časovým rozsahem vysílání 24 hodiny denně.Nitranet v současné době provozuje satelitní pay-tv službu Magnet TV na satelitu Hispasat 30W-5 (30°W), která je určena pro zákazníky na Slovensku. Ze stejného satelitu bude poskytována i služba pro diváky v České republice.

Na stejném zasedání RRTV zrušil regulátor registraci společnosti FLIX.TV k provozování satelitní pay-tv. Platforma Flix TV nedávno ukončila svoji činnost a zákazníkům nabídla služby konkurenčních operátorů.

redakce

Vybrané články