TereBox T2

Lounge TV se satelitní licencí, Leo TV Gold nebude

| Tisk

Na českém a slovenském trhu může vysílat nový program s názvem Lounge TV. Provozovatel tohoto projektu získal satelitní licenci. Program Leo TV Gold nebude. Jeho licence se využije pro Leo TV.

Lounge TV

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 3. zasedání konaném 5.2.2019 rozhodl o udělení satelitní licence brněnské společnosti Lounge and Live TV, s.r.o. pro program s názvem Lounge TV.

Podle licenčních podmínek se bude jednat o hudební obsah doplněný o videotextové zprávy, videa, živé přenosy a reportáže z různých oblastí života. Stanice bude vysílat 24 hodiny denně na území České republiky a Slovenska. Vysílat bude v češtině.

Satelitní licence Lounge TV platí 12 let.

RRTV zároveň informovala slovenského regulátora RVR (Rada pro vysílání a retransmisi), že na území Slovenska se může vysílat program Lounge TV s českou licencí.

Leo TV Gold

Na stejném zasedání RRTV vzala na vědomí, že společnosti PK 62, a.s. dne 5.4.2019 zanikne stávající licence pro kabelové a satelitní vysílání programu Leo TV a vydala o této skutečnosti osvědčení.Neznamená to, že Leo TV skončí. Provozovatel bude od 5. dubna 2019 vysílat pod novou licencí Leo TV, kterou získal pro Leo TV Gold. Regulátor souhlasil se změnou licenčních podmínek v novější licenci vydanou v červenci loňského roku. V licenci se mění název programu z Leo TV Gold na Leo TV.

MTV Networks bez Irska

Regulátor na třetím zasedání také udělil souhlas se změnou v licencích pro vysílání programů prostřednictvím satelitu společnosti MTV Networks. Provozovatel MTV Networks v licencích pro vysílání programů MTV Dance International, MTV Hits International, MTV a MTV Rock International zúžil výčet států, na jejichž území má být vysílání těchto programů zcela nebo převážně směřováno o Irsko a to podle žádosti ze dne 8.1.2019.

redakce

Vybrané články