Quantcast
TereBox T2

Francouzský Canal+ může převzít M7 Group

| Tisk

Canal+, ovládaný společností Bolloré Group se sídlem ve Francii, může převzít lucemburskou mediální skupinu M7 Group, která v Česku a na Slovensku provozuje satelitní placené služby Skylink a freeSAT. Akvizici schválila Evropská komise (EK).

Skupina M7 Group je jedním z největších poskytovatelů placené televize v Evropě a poskytuje maloobchodní služby placeného televizního vysílání, vysílání televizních programů a velkoobchodní distribuci televizních stanic. M7 Group poskytuje pay-tv v Nizozemí, Belgii, České republice, Slovensku, Německu a Rakousku a díky nedávné akvizici také v Maďarsku a Rumunsku po získání společnosti UPC DTH (satelitní platformy freeSAT, UPC Direct, Focus Sat).

M7 Group distribuuje lokální a mezinárodní stanice přes satelity a OTT platformy a má přes 3 miliony abonentům. Canal+ za M7 Group zaplatila mírně přes 1 miliardu eur (cca 26 miliardy Kč), s obratem vyšším než 400 milionů eur a ziskovostí akceptovanou skupinou Canal+ a Vivendi.


obrázek

▲ Mapa č. 1 - Trhy Canal+ a M7 GroupCanal+ je aktivní v poskytování maloobchodních služeb placené televize v několika zemích po celém světě, včetně Francie a Polska, výrobě a vysílání audiovizuálního obsahu, vysílání televizních programů, online a offline reklamy.

Komise dospěla k závěru, že navrhované spojení by nevyvolávalo obavy z narušení hospodářské soutěže, protože mezi obchodními činnostmi firem je omezené překrývání. Podobně EK vyloučila jakékoliv obavy z narušení hospodářské soutěže vyplývající z vertikálních vazeb mezi společnostmi.

redakce

Reklama
Vybrané články