TereBox T2

Film Europe+ HD nahradí Československo HD a Be2Can HD

| Tisk

logo Na televizním trhu se chystá další změna. Filmové kanály Československo HD a Be2Can HD skončí a místo těchto dvou programů bude vysílat nový kanál s názvem Film Europe+. Změna proběhne začátkem května.

Stanice Film Europe+ bude nadále vysílat pod licencí z roku 2009 jako jeden 24hodinový kanál.

Filmový kanál Film Europe+ bude těžit ze zkušeností s tvorbou československých kanálů, tak i z bohatých zkušeností s filmy evropské kino-distribuce. Provozovatel chystá mnohem více filmů, vše ve vysokém rozlišení (HDTV). Drží i práva pro nelineární vysílání (videotéky).

V oblasti programové struktury a skladby vysílaných filmů dochází k změně, kde v programových blocích bude představována filmová tvorba Československa i celé Evropy. České a slovenské filmy bude Film Europe+ vysílat v bloku od cca 15 do 22 hodin. Ve zbývajícím čase přinese úspěšné evropské tituly.

Film Europe+ bude vysílat 24 hodiny denně od 4.5.2020. Stanice bude poskytována bez reklam.Stanice Film Europe+ HD bude dostupná ze satelitu v rámci nabídky DTH platformy Skylink v MPEG-4 v HD rozlišení. Stejná platforma poskytuje i sesterský kanál Film Europe HD.

V síti společnosti Sitel Bratislava bude program Film Europe+ HD dostupný v MPEG-4/HD, MPEG-4/SD a MPEG-2/SD. Ve stejných formátech je nabízen i stávající program Film Europe HD.

redakce

Vybrané články