Quantcast

Multiplex 24 vysílá z nové lokality Liberec - Ještěd

| Tisk

Celoplošný DVB-T2 multiplex 24 naladí další televizní domácnosti. Společnost Digital Broadcasting dnes ráno v 6 hodin spustila nový vysílač Liberec - Ještěd (ČD - lanová dráha), který zlepší pokrytí libereckého kraje.

Nový vysílač multiplexu 24 pracuje z vysílače Liberec - Lanovka na Ještědu z nadmořské výšky 922 metrů na K43 s horizontální polarizací v rámci jednofrekvenční (SFN) liberecké sítě multiplexu 24 spolu s vysílači Albrechtice, Česká Lípa - Špičák a Jablonec nad Nisou - Černá Studnice.


obrázek

▲ Mapa č. 1 - Pokrytí multiplexu 24 z vysílače Liberec - Ještěd (mapa: Digital Broadcasting)

Vysílač Liberec má výkon 15849 Watt ERP. Díky své lokalitě i vysoký výkon poskytuje pokrytí Liberce a města a obce jižně od vysílače. V hlavní zóně pokrytí jsou města jako Jablonec nad Nisou, Turnov, Mnichovo Hradiště či Mladá Boleslav.


obrázek

▲ Mapa č. 2 - Pokrytí multiplexu 24 celé republiky (mapa: Digital Broadcasting)

Celoplošnou vysílací DVB-T2 platformu multiplex 24 nyní tvoří 78 vysílačů, který k dnešnímu dni pokrývá 92,7% území a 97,4 procent obyvatel České republiky (tj. 10.170.424).Televizní programy, které jsou aktuálně šířeny v Multiplexu 24

Celoplošné:
Nova, Nova Action, Nova 2, Nova Gold, Paramount Network, JOJ Family, RELAX, REBEL, CS Mystery, ABC TV, GALERIE, KLENOT TV, SPORT 5, ŠLÁGR TV a Televize přes anténu.

Regionální (vždy v příslušných regionech):
JTV, ZAK TV, rtm plus Liberecko, V1, Info TV Brno a Jižní Morava, TV MORAVA, POLAR HD, LTV PLUS a TVS.

Rozhlasové programy:
Radio Čas, Radio Čas Rock a Radio Dálnice.

redakce

Reklama
Vybrané články