Quantcast

Terestrická licence pro DVTV Extra, 6 licencí pro TV Nova

| Tisk | komentáře

Televizní stanice DVTV Extra bude brzy dostupná pro každého diváka. Provozovatel stanice získal licenci na pozemní vysílání. Společnost TV Nova získala šest nových licencí pro své televizní stanice.

Rozhodla o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém devátém zasedání konaného 18. června 2024.

DVTV Extra na pozemní anténu

Společnost TV Extra Partners s.r.o. může rozšířit distribuci svého televizního programu DVTV Extra o další distribuční platformu. Firma získala další vysílací licenci. Nová licence se týká šíření programu prostřednictvím pozemních vysílačů.

Stanice DVTV Extra již vysílá. V současné době je dostupná zákazníkům televizních služeb MAGENTA TV na satelitu (DTH) a internetu (OTT/IPTV).

Podle licenčních podmínek je DVTV Extra publicistický kanál zaměřený na politické, ekonomické, kulturní a společenské dění v České republice a ve světě. Stanice vysílá 24 hodiny denně. Nová pozemní licence platí pro distribuci programu na území České republiky.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Obrazovka před zahájením pravidelného vysílání DVTV Extra dne 31.10.2023. Ilustrační foto.

6 licencí pro TV Nova

Na stejném zasedání udělil regulátor celkem šest vysílacích licencí pro společnost TV Nova, s.r.o.Rada udělila žadateli nové licence k provozování televizního vysílání programů Nova a Nova Gold šířených prostřednictvím vysílačů, programu Nova Gold šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, kabelových systémů a družice a programů Nova Fun a Nova Action šířených prostřednictvím kabelových systémů a družice.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Pohled do režie TN Live (foto: Mikuláš Křepelka, TV Nova)

Podle licence je TV Nova plnoformátový program vysílaný 24 hodiny denně na území Česka, zatímco Nova Gold je tématický program zaměřený na dramatickou tvorbu zejména archivní povahy, a to převážně mimoevropského původu, kanál Nova Fun tématicky zaměřený převážně na dramatickou a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to komediálního a zábavního žánru a kanál Nova Action tématicky zaměřen převážně na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru.

Všechny licence platí 12 let.

redakce

komentáře čtenářů
Reklama
Vybrané články