Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Ázerbájdžán nechce ruské platformy

| redakce | tisk

Ázerbájdžán má v úmyslu zakázat prodej služeb NTV Plus a jiných ruských platforem na území své země po vynesení prvního ázerbájdžánského telekomunikačního satelitu Azerspace 1. Ruslan Alijev z Azerkosmos uvedl, že sledování kanálů NTV Plus bude nadále možné ale za komerční prodej služeb tohoto operátora budou hrozit sankce.

V současné době NTV Plus, podobně jako řada jiných satelitních platforem z Ruska, nemá v Ázerbájdžánu oficiální prodejní místa. Služby jsou aktivně poskytovány přes místní montážní firmy.

Boj ázerbájdžánských orgánů s ruskými platformami nejsou namířeny proti pirátů ale proti zahraničním vysílatelům v Ázerbájdžánu. Vláda je velmi znepokojena tím, že probíhá nedostatečná kontrola nad zahraničním vysíláním, zejména prostřednictvím satelitů a terestrických sítí ze sousedního Íránu, zejména kanálu Sahar.

Populární ázerbájdžánské kanály doposud šířené ze satelitů Turksat 2A a Turksat 3A (42°E) mají být nahrazeny šířením přes národní satelit Azerspace 1. Podle Ruslana Alijeva turecké kanály jsou v Ázerbájdžánu velmi populární a na druhém místě jsou stanice z Ruska.

Na pozici 42°E funguje národní platforma Teleradio, která vysílá řadu televizních a rozhlasových kanálů pro Ázerbájdžán. Řadu kanálů je možné přijímat i po celé Evropě prostřednictvím satelitů Eutelsat Hot Bird (13°E). Jde o Az TV, Ictimai TV, ATV Int. a Lifer TV.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články