Česká televize získala vysílací práva k fotbalovému MS v roce 2010
| redakce | tiskMistrovství světa v kopané 2010 na obrazovce ČT
Zápasy Mistrovství světa ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice se stejně jako v případě předchozích šampionátů objeví na obrazovkách České televize.
Světová fotbalová federace FIFA oznámila 29.června 2005 své rozhodnutí, že na evropském kontinentu poprvé v historii sama uzavře separátní kontrakty s vysílateli ve Velké Británii (BBC a ITV), Francii (TF1), Německu (ARD/ZDF a Premiere), Itálii (RAI a Sky) a Španělsku (TVE). Ohledně dalších evropských zemí FIFA akceptovala společnou nabídku Evropské vysílací unie (EBU), na jejíž přípravě se dlouhodobě podílela i Česká televize jako aktivní člen EBU na území České republiky.
Česká televize je potěšena, že může nadále díky svým profesionálním zkušenostem zprostředkovávat tak významné sportovní události jakou je i fotbalový šampionát a udělá vše proto, aby pro sportovní fanoušky u obrazovek připravila jedinečný zážitek z fotbalové hry.
Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT