Quantcast

Sport 1 HD se zatím na freeSATu neobjeví

| redakce | tiskobrázek k článku: Sport 1 HD se zatím na freeSATu neobjeví

Sportovní kanál Sport 1 ve vysokém rozlišení (HDTV) se zatím v nabídce satelitní platformy freeSAT v České republice a na Slovensku neobjeví. Zařazení stanice bylo odloženo.

"Zařazení kanálu Sport 1 HD je prozatím bohužel odloženo," uvedla na dotaz webu parabola.cz bez bližších informací společnost UPC DTH, operátor satelitní platformy freeSAT by UPC Direct.

Společnost UPC DTH o rozšíření programové nabídky informovala v polovině srpna s tím, že programové přírůstky se v nabídce objeví 7.9.2015. Mezi ohlášenými novinkami byla česko-slovenská hudební stanice Šlágr TV, slovenská katolická TV LUX a první program slovenské veřejnoprávní RTVS ve vysokém rozlišení - Jednotka HD (STV1 HD). Stanice Šlágr, LUX a Jednotka byly do nabídky skutečně zařazeny, nicméně žádaný sportovní kanál Sport1 HD se v nabídce doposud neobjevil.

UPC DTH ještě v září uváděla, že se čeká na společnost Slovak Telekom (ST), která měla poskytovat distribuční signál programu Sport1 HD i pro zákazníky freeSATu v Česku a na Slovensku. Slovak Telekom během září spustil distribuci Sport1 HD na satelitu Intelsat 10-02 (1°W, freq. 12,723 GHz, pol. V, SR 26666, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK) pro potřeby platformy Nová Digi TV CZ, jež odstartovala k 1.10.2015. Kryptovací systémy UPC DTH (Irdeto, Nagra MA, Conax) k modulaci Sport1 HD ale doposud nebyly připojeny. Doposud tak není jasné, z jakého důvodu ohlášený program Sport1 HD se neobjevil v nabídce operátora služby freeSAT.

Reklama
Vybrané články