ME v házené, čtvrtfinále CHL i Coppa Italia na Sport1 a 2

| redakce | tisk

Sezona Formule 1, kterou na stanicích Sport1 a Sport2 letos sledovalo opět více diváků než v minulém roce, sice skončila, ale atraktivní přímé přenosy pokračují i v prosinci. Už dnes, ve čtvrtek, startuje mistrovství Evropy v házené žen, k potěšení všech fanoušků tohoto sportu, i s českou účastí.

Příští úterý pak rozehrají svá čtvrtfinálová klání čeští zástupci Kometa Brno a HC Plzeň v hokejové Lize mistrů. A zkrátka nepřijdou ani fotbaloví diváci. Nově totiž budou moci sledovat souboje v italském poháru Coppa Italia.

Mistrovství Evropy v házené žen
Dostaveníčko těch nejlepších házenkářek starého kontinentu je tady! Turnaj, který vůbec poprvé pořádá Francie, slibuje drama od úvodních duelů v rámci základních skupin. České reprezentantky čeká první zápas v sobotu 1. prosince. Kromě prvního políčka v adventním kalendáři tak otevřou i své působení na šampionátu konfrontací s nevyzpytatelným Rumunskem.

Hned následující pondělí a středu je pak čekají duely s házenkářskými velmocemi Norskem a Německem, které rozhodnou o tom, jestli si výběr trenéra Jana Bašného pobyt na turnaji prodlouží a postoupí do čtvrtfinálové skupiny. Češky si věří. Vždyť na posledním mistrovství světa skončily senzačně osmé. Rozhodně tak mají na to, aby se vzepřely prognózám, které jim prorokují poslední čtvrté místo ve skupině.

ZÁPASY ČESKÉHO NÁRODNÍHO TÝMU NA ME 2018
Česká republika - Rumunsko, vysíláme 1. prosince od 18:00 na Sport1
Česká republika - Norsko, vysíláme 3. prosince od 21:00 na Sport1
Česká republika - Německo, vysíláme 5. prosince od 18:00 na Sport1

Hokejová Liga mistrů
Ladit formu a chladit pivo mohou začít i hokejoví fanoušci. Ty čekají dramatické boje ve čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ve kterých mohou fandit brněnské Kometě a Plzni. Oba čeští zástupci budou bojovat proti švédským celkům.

Kometa narazí stejně jako v osmifinále na silnějšího oponenta. Utká se totiž s indiány z Frölundy, kteří nejprestižnější evropskou soutěž již dvakrát ovládli. Ale ani Západočechy nečeká lehká záležitost. Skelleftea AIK je finalista loňského play-off švédské nejvyšší soutěže. Pokud by se ale oběma tuzemským celkům podařilo postoupit do semifinále, které by je svedlo do boje proti sobě, měla by extraliga po dvou letech jistého finalistu Ligy mistrů.

ZÁPASY ČESKÝCH TÝMŮ V HOKEJOVÉ LIZE MISTRŮ
Kometa Brno - Frölunda Indians, vysíláme 4. prosince od 17:45 na Sport1
Skelleftea AIK - HC Plzeň, vysíláme 4. prosince od 18:00 na Sport2
HC Plzeň - Skelleftea AIK, vysíláme 11. prosince od 16:45 na Sport1
Frölunda Indians - Kometa Brno, vysíláme 11. prosince od 18:00 na Sport2

Italský pohár Coppa Italia
Zkrátka nepřijdou ani fotbaloví diváci, kterým již příští týden startují boje v italském poháru Coppa Italia. Už brzy tak uvidí v akci třeba hvězdného Cristiana Ronalda a jeho Juventus Turín, italskou klubovou smetánku, do které patří SSC Neapol, římské celky AS Řím a Lazio či duo z průmyslového srdce severu Itálie AC Milán a Inter Milán.

Ještě předtím, než do soutěže naskočí hvězdy působící v těchto týmech, se mezi sebou utkají celky druhé poloviny Serie A a nižších soutěží. Už 4. až 6. prosince tak budou moci fanoušci sledovat například české reprezentanty Jakuba Jankta a Ladislava Krejčího. V lednu je pak doplní i další hráči národních týmů Česka a Slovenska, kteří působí v nejlepších klubech Apeninského poloostrova jako Patrik Schick, Marek Hamšík, David Hancko nebo Milan Škriniar.

PROSINCOVÉ ZÁPASY ITALSKÉHO POHÁRU COPPA ITALIA
Benevento - AS Cittadella, vysíláme 4. prosince od 15:00 na Sport1
Sampdoria - SPAL Ferrara, vysíláme 4. prosince od 20:45 na Sport1
Novara - Pisa, vysíláme 5. prosince od 15:00 na Sport1
Chievo - Cagliari, vysíláme 5. prosince od 20:45 na Sport1
Janov - Virtus Entella, vysíláme 6. prosince od 18:00 na Sport1
Turín - Südtirol, vysíláme 6. prosince od 20:45 na Sport1

zdroj: AMC