CryptoBox 800 UHD

Viasat World kupuje práva na seriál World on Fire

| redakce | tisk

Mezinárodní mediální společnost Viasat World dnes oznámila, že prostřednictvím svého distribučního partnera ITV Studios Global Entertainment získala vysílací práva k výpravnému historickému seriálu World on Fire.

World on Fire je nový historický dramatický seriál z pera světově uznávaného spisovatele Petera Bowkera, který se natáčel v několika evropských zemích včetně Polska, Francie, Německa a Velké Británie. Působivé drama s několika dějovými liniemi se odehrává za druhé světové války a vypráví příběhy obyčejných lidí na všech stranách globálního konfliktu. První řada o sedmi hodinových epizodách shrnuje první rok války, od německé invaze do Polska v září 1939 po bitvu o Británii.

První řada seriálu, která postupně diváky vtahuje do hrůz prvního roku války, nabídne hvězdné obsazení, v němž nechybí držitelka Oskara Helen Hunt, držitel cen Emmy a BAFTA Sean Bean nebo kandidát na Oskara a držitel ceny Laurence Oliviera Lesley Manville, spolu s nimi se na obrazovce objeví mimo jiné polští herci Zofia Wichlacz, Tomasz Kot, Radosław Kaim, Agata Kulesza a Tomasz Zietek. Děj sleduje vzájemně propletené příběhy hodnověrných, realisticky vykreslených postav z Velké Británie, Polska, Francie, Německa a Spojených států, kteří zápasí s dopady války na jejich každodenní životy.

World on Fire (foto: Viasat)
▲ World on Fire (foto: Viasat)

Napínavý, emočně vypjatý a globálně rezonující drama předkládá první dny války v dosud nevídané perspektivě prostřednictvím lidských příběhů na pozadí jedné z nejvýznamnějších epizod v dějinách 20. století. Od Harryho, mladého anglického tlumočníka ve Varšavě, který se účastní vyjednávání s nacisty a snaží se propašovat svoji polskou milenku Kasiu ze země, přes Lois, dívku, která na něj čeká doma - mladou dělnici z Manchesteru, ochotnou využít veškeré příležitosti, které válka nabízí, ke změně svého života. Od Nancy, americké válečné zpravodajky, která nemá klid, dokud se neocitne v ohrožení života, po manžele Rosslerovi v Berlíně, kteří mají obavy o svého syna v armádě a jsou ochotní podniknout cokoli, aby uchránili svoji postiženou dceru před pozorností nacistického režimu.

Seriál World on Fire ve formátu 7x60 min. vyrobilo studio Mammoth Screen pro BBC One. Podle scénáře Petera Bowkera ho natočila režisérka Rebecca Keane, výkonnými producenty byli Peter Bowker, Damien Timmer, Marcus Wilson a Helen Ziegler za Mammoth Screen a Lucy Richer za BBC. Vysílat jej bude exkluzivně letos na podzim ve střední a východní Evropě kanál Epic Drama a poskytne jej i obsahovým partnerům v rámci nabídky na vyžádání.