CryptoBox 800 UHD

Italský Netflix: Spolupráce s Mediaset a Sky

| redakce | tisk

Společnost Netflix Italia podepsala s mediální skupinou Mediaset dohodu o spolupráci ze které vzejde celkem sedm koprodukcí. Mediaset bude s Netflixem koprodukovat filmy a seriály a Mediaset tím získá exkluzivní předkupní práva pro odvysílání filmů a seriálů Netflixu a to od šesti do dvanácti měsíců od on-line premiéry.

"S Mediasetem budeme koprodukovat celkem sedm filmů a seriálů a jsme velmi rádi, že tímto vzniká nová partnership, která věřím, že bude úspěšná", řekl ředitel Netflixu Reed Hastings.

"Naše dohoda nám umožní rozšířit vlastní originální dramatickou tvorbu o nové projekty s mezinárodním dosahem", řekl zástupce ředitele Mediaset Alessandro Salem.

Salem také dodal, že spolupráce s Netflixem je o to důležitější nyní, když vznikla nová společnost MfE - MEDIAFOREUROPE, která v budoucnu umožní šířit vlastní originální tvorbu po celé Evropě.

Reed Hastings ještě dodal: "Chceme financovat nové projekty, které budou moci diváci vidět on-line v předpremiéře a později zdarma v televizní premiéře. Před dvanácti lety jsme se pustili do on-line obsahu, před 22 lety jsme se pustili do světa DVD a videopůjčoven v Itálii a ve světě. V posledních letech jsme se pustili do vlastních produkcí. Dostali jsme se dokonce na filmový festival v Benátkách. Itálie byla pro nás vždy velmi důležitým trhem a nyní jsme pochopili, že je čas více investovat do italských produkcí."

První originální produkce Netflix-Mediaset uvidí diváci v druhé polovině příštího roku.

Netflix má v Itálii aktuálně více než dva miliony předplatitelů.

Druhá dohoda Netflix Italia se týká spolupráce s operátorem pay-tv platformy Sky Italia. Od 9.10. bude Netflix dostupný všem klientům Sky Italia na Sky Q. Zákazníci Sky tak budou mít všechny filmy a seriály od Netflixu přímo v nabídce a naopak zákazníci Netflixu získají přístup k originálním produkcím Sky.

Klienti se službou Sky Q a balíčky Sky TV a Sky Famiglia bude služba stát navíc o 9.99 eur měsíčně. Klienti bez balíčku Sky Famiglia zaplatí za službu 15.39 eur s balíčkem Intrattenimento Plus.

Brzy bude aplikace Netflix dostupná i pro služby Now TV Smart a Now TV Box včetně technologie 4K.

Zdroje: sole24ore.it a davidemaggio.it + franck