CryptoBox 800 UHD

Stanice Mult HD nahradí Tlum HD

| redakce | tisk

Na ruském televizním trhu dochází k významné změně. Stanice Tlum HD ukončí vysílání a místo ní bude vysílat televizní kanál Mult HD. Změna souvisí s rozvojem produkce vysílání v HD rozlišení.

Tlum HD je ruský televizní kanál zaměřený na animovanou produkci pro děti do věku 12 let. Program nabízí ruské a zahraniční animované filmy ve vysokém rozlišení (HDTV). Stanice je součástí skupiny kanálů společnosti "Cyfrovoje televiděnije" (Digitální televize).

Mult - televizní stanice zaměřená na ruské animované filmy pro děti ve věku od 1,5 roku do šesti let.

"Plány na spuštění HD verze programu byly od samého začátku vysílání projektu Mult. Ale v té době nebylo dostatek domácích animovaných filmů a ještě méně domácího obsahu ve formátu HD. Proto byl spuštěn projekt Tlum HD, který přidáním velkého množství zahraničních animovaných filmů pomohl vyplnit výklenek v HD," uvedl Robert Gndoljan, generální ředitel Cyfrovoje televiděnije.

Během pěti let společnost Cyfrovoje televiděnije rozvíjela ruský průmysl s dětskou animovanou tvorbou a bylo možné shromáždit dostatečný počet ruských filmů ale také vyrobit asi 100 hodin vlastních animovaných filmů.

zdroj: cableman.ru