Quantcast

Viasat Nature testuje ve freeSATu

| redakce | tisk

Do české a slovenské nabídky satelitní placené televize freeSAT bude zřejmě již brzy zařazen další tématický kanál - dokumentární stanice Viasat Nature, kterou začal operátor již testovat na své kapacitě.

Viasat Nature testuje v MPEG-2 v SD rozlišení na kapacitě majitele platformy, společnosti M7 Group. Stanice se objevila na kmitočtu 11,766 GHz. K programu je připojena nejenom česká a anglická audio stopa ale i maďarská. Znamená to, že program se může objevit i v nabídce sesterské platformy UPC Direct v Maďarsku.

Viasat Nature testuje ve freeSATu
▲ Viasat Nature testuje ve freeSATu

K programu Viasat Nature jsou připojeny CA systémy Irdeto (CAID 0D97, chybí 0653), Conax (CAID 0B02) a Nagra MA (CAID 1815). Stanice zatím není pro abonenty dostupná - probíhají neveřejné technické testy.

Viasat Nature je jedním z tématických dokumentárních programů společnosti Viasat World. Kromě této stanice nabízí operátorům také programy Viasat History a Viasat Explore a stále i kombinovaný HD kanál Viasat Nature HD/Viasat History HD.

Vedle Viasat Nature se patrně již brzy klienti freeSATu dočkají také programu Epic Drama HD, který je již technicky připraven pro zařazení do programové nabídky. Provozovatelem programu Epic Drama HD je rovněž Viasat World.

technické parametry - Viasat Nature (Test 30204):

Thor 6 (0,8°W), freq. 11,766 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK

Reklama
Vybrané články