ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

Čtvrtá řada seriálu Preacher startuje na AMC

| redakce | tisk

Doposud nejlépe hodnocená třetí řada seriálu Preacher zanechala u diváků opět rozporuplné pocity. Hlavní herecká trojice vám již dokázala, že jakmile si začnete domýšlet dějovou linku příběhu, stane se něco, co vás vyvede z omylu.

Ačkoliv se příběh čtvrtou řadou blíží ke konci, jeho závěr se dá popsat jako božská hra vesmírných živlů, která je opět plná černého humoru a krvavých bojových scén. Nenechte si ujít premiéru 20. února od 22:00 hodin a vychutnejte si hned dva díly za sebou na televizní stanici AMC.

Pro ty, kdo snad s Preacherem ještě neměli čest, je tu rychlá rekapitulace.

Jesse Custer je kazatel z amerického města Annville, do nějž vstoupila nadpozemsky silná bytost Genesis, syn anděla a démona, která mu umožňuje mluvit hlasem božím. Po boku irského upíra Cassidyho a bývalé přítelkyně Tulip se s touto schopností vydává na divoký hon za Bohem, kterého chce Jesse vyzpovídat z utrpení, kterého se dopustil. Jak se vůbec stalo, že se kazatel přátelí s upírem? Nebojte, při sledování Preachera budete mít daleko více a větších otazníků.

Seriál Preacher (foto: AMC)
▲ Seriál Preacher (foto: AMC)

Herečka Ruth Negga, která ztvárnila nebojácnou zločinku a Jesseho pravou lásku, Tulip O'Hare, stála po boku Dominica Coopera i v osobním životě. Dokonce se magazínu The Edit svěřila, že si díky Dominicovi nepřipadala na natáčení osamělá. V té době si nedokázala představit, jak by vlastně mohl fungovat vztah mezi hercem, který za prací dost často cestuje a mezi někým, kdo má stabilní zaměstnání. Znenadání se však tento dokonalý pár po osmiletém vztahu rozešel a dodnes nikdo přesně neví proč. Zůstali však velmi dobrými přáteli, což je ostatně vidět i za kamerou.

Nebeská proroctví, pekelné žaláře a kompletní jaderná válka, to je prostředí, ve kterém Jesse, Tulip a Cassidy nastoupí krvavou cestu ke Všemocnému. Preacher bruslí na tenkém ledě religiózní tématiky a provokuje. Což může na některé věřící televizní diváky působit kontroverzně. V seriálu není Bůh ultimátním obrazem dobra. Naopak. Samotný Jesse ho hledá, aby si s ním vyřídil účty, a přitom sám rozhodně není vzorným hrdinou - chlastá a láme kosti nepřátelům. Zdali včas dojdou k Bohu, nebo je všechno to krveprolití součástí plánu, to brzy vyjde najevo. Nenechte si ujít premiéru už 20. února ve 22:00 hod. na televizní stanici AMC.

zdroj: AMC