CryptoBox 800 UHD

Trikolor TV bude bez sportovních kanálů. Končí programy Red Media

| redakce | tisk

Diváky největší ruské satelitní a OTT platformy Trikolor TV čekají od 1.3.2020 významné změny programové nabídce. Z balíčků operátora budou vyřazeny všechny stanice společnosti Red Media, včetně atraktivních sportovních stanic Match! (Mač TV).

Od 1. března 2020 společnost Trikolor zastaví distribuci všech kanálů distribuovaných společností Red Media z holdingu Gazprom media. Podle provozovatele nebylo možné dosáhnout dohody s držitelem práv a možnosti vysílat z více než třiceti programů Red Media jen sportovní kanály, aniž by provozovatel platil za jiné tématické stanice o které nemá zájem.

Operátor Trikolor TV uvedl, že celkový podíl sledovanosti programů společnosti Red Media bez sportovních stanic v loňském roce dosáhl jen tří procent. Náklady za jejich vysílání se ale vyšplhaly na 50 procent z celkových výdajů provozovatele. Společnost Trikolor je připravena jednat o zvýšení poplatků ale jen za vysílání sportovních programů.

Trikolor TV bude bez sportovních kanálů. Končí programy Red Media
▲ Trikolor TV bude bez sportovních kanálů. Končí programy Red Media

"Chceme, aby sportovní obsah byl co nejvíce přístupný obyvatelstvu Ruska. Publikum Tricolor představuje více než 40 milionů lidí. Je nám líto, že za současných podmínek bude vysílání některých sportovních událostí zákazníkům nedostupné a nebudeme moci udržet populární ruské sporty ve stejném objemu," uvedl Nikolaj Orlov, zástupce generálního ředitele pro obsahovou politiku společnosti Trikolor.

Začátkem února Trikolor TV představila 8 nových vlastních televizních programů, z toho je 6 k dispozici prostřednictvím satelitu: Naš kinopokaz, Naše Mužskoje, Pro Ljubov, Blokbaster, Hit a Kamedia. Další dvě stanice Rodnoje a Soldaty jsou dostupné jen přes internet. Vedle vlastních stanic nabízí operátor i jiné programy jako například Start a UFC TV.

Sportovní přenosy jako takové budou pro diváky Trikolor TV dostupné i nadále ale pochopitelně již v omezeném rozsahu a kvalitě. Zápasy z KHL mohou diváci sledovat na regionálních stanicích TNV Planeta, LenTV 24, OTV, BST a TV Gubernija.

Od 1.3.2020 nebudou v nabídce Trikolor TV všechny programy Red Media - konkrétně 365 dnej TV, HDL (HD Life), Zee TV, AvtoPus, Box TV, Živi!, Indijskoje Kino, KNV TV, Kinokomedija, Kinomiks, Kinosvidanije, Kinoserija, Kuchnja TV, KHL TV, KHL HD, Lja Minor, Malyš, Match! Arena HD, Match! Bojec, Match! Igra HD, Match! Strana, Mužskoje kino, Naše novoje kino, Rodnoje kino, Russkaja noč, Match Premier, Match Premier HD, a prémiové programy Match Futbol 1, Match Futbol 1 HD, Match Futbol 2, Match! Futbol 2 HD, Match Futbol 3 a Match Futbol 3 HD.