CryptoBox 800 UHD

Fotelka: Programy Markízy v kódu, zapojen systém Irdeto

| redakce | tisk

FTA vysílání programů se patrně nelíbí dalším vysílatelům. Po zakódování stanic Disney Channel, Disney Junior, Nova International, Nova Sport 1 HD a Nova Sport 2 HD přistoupil operátor DTH platformy Fotelka a B2B služby Pantelio k zakódování dalších stanic.

Nově jsou kryptovány i programy slovenské skupiny Markíza - konkrétně stanice Markíza HD, Dajto HD a Doma HD. Všechny tyto stanice jsou opatřeny kryptovacím systémem PanAccess. Programy mohou přijímat jen zákazníci operátora.

Ostatní FTA, FTV a pay-tv programy se nadále na Fotelce vysílají v režimu FTA (kromě výše uvedený stanic a Leo TV HD a Dorcel TV HD). Diváci nadále mohou sledovat programy jako Animal Planet HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD či Filmbox HD.

Vedle zakódování programů Markízy se po čase objevil i systém podmíněného přístupu Irdeto. Tento systém mají zatím zapojeny jen oba hard core programy Leo TV HD a Dorcel TV HD.

Připomeňme, že platformy Fotelka a Pantelio se po necelých dvou letech vrátily na běloruský satelit Belintersat 1 (51,5°E).

technické parametry - Markíza HD, Dajto HD, Doma HD:

• Belintelsat 1 (51,5°E), freq. 11,230 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 8/9, DVB-S2/8PSK