Quantcast
CryptoBox 800 UHD

5W: Konec France O, Franceinfo překlopen do HD

| redakce | tisk

Francouzská veřejnoprávní televize France Télévisions ukončila provoz kanálu France Ô. Stanice ukončila vysílání již 23. srpna a od té doby se na její programové pozici vysílala informační smyčka.

Nyní její programová pozice v distribučním multiplexu pro pozemní vysílače v režimu multistream byla odpojena. Podobně stanice skončila i v DTH platformě Fransat.

Uvolněná kapacita po uvedeném programu byla hned využita pro další zkvalitnění nabízených služeb - zpravodajský televizní kanál franceinfo: byl překlopen do vysokého rozlišení (HDTV). Stanice zůstává na svých původních parametrech. V režimu multistream je poskytován volně ( FTA), pro DTH příjem je signál této stanice zakódován systémem Viaccess a dostupný pro zákazníky s přístupovou kartou FranSat.

Franceinfo: - záběr z příjmu stanice
▲ Franceinfo: - záběr z příjmu stanice

franceinfo: je zpravodajská televize veřejnoprávní televize France Télévisions. Vysílá od 1.9.2016.

technické parametry - franceinfo:

• distribuční signál: Eutelsat 5 West B,5°W, freq. 11,509 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 8/9, DVB-S2/8PSK, multistream, stream 1, FTA
• pro DTH službu FranSat: Eutelsat 5 West B (5°W), freq. 11,554 GHz, pol. V, SR 29950, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Viaccess PC 6.0

Reklama
Vybrané články