Quantcast

Poznáváme přírodu - dobrodružný seriál na Minimaxu

| redakce | tisk

Říká se, že podle toho, jak se člověk chová ke zvířatům, můžeme snadno zjistit, jaký ve skutečnosti je. Proto bychom měli naši nejmladší generaci učit lásce ke zvířatům a přírodě, aby z nich vyrostli empatičtí lidé.

A v tom vám podá pomocnou ruku 6. sezóna dobrodružného animovaného seriálu Poznáváme přírodu, která začíná 7. září na televizní stanici Minimax.

Bratři Chris a Martin Krattovi jsou vám již jistě známí z předcházejících sezón. Cestují po světě, poznávají krásy divoké přírody a snaží se dozvědět co nejvíc informací o zvířatech, které na zemi žijí. Na jejich dobrodružstvích je doprovázejí vynálezkyně Aviva Corcovado, počítačová expertka a mechanička Koki a Jimmy Z, asistent a pilot velitelství Tortuga, letadla ve tvaru želvy, ve které mají svoji základnu. Spojují příjemné s užitečným, tedy vzdělávání o živočiších se zábavnými toulkami a příhodami.

Poznáváme přírodu (foto: AMC)
▲ Poznáváme přírodu (foto: AMC)

Zvířata chrání před různými nástrahami, které jim hrozí, například před konkurenčním vynálezcem Zachem, módní návrhářkou Donitou a jejím pomocníkem. Obnovují ohrožené biotopy, ale v první řadě se snaží motivovat k respektu k přírodě.

Hned v první části s názvem Tajemství růžových plameňáků se Aviva s celým týmem snaží zjistit, proč jsou plameňáci růžoví, když se líhnou bílí a proč nejčastěji stojí na jedné noze. Pomocí speciálního disku se přemění v plameňáka a snaží se vyzkoušet jaké to je stát na jedné noze, jak vypadá svět z pohledu plameňáka, či jak krmí svá mláďata. Mimo jiné vysvětlují i život žábronožky, která miluje slanou vodu a plameňáci se jí živí. V dalších dílech poznáme i malou kočkovitou šelmu ocelota, nebo jelena Buckaroo s bílým ocasem, který bratry Krattovy poučí o parozích a tom, jak spolu jeleni žijí. Můžete se těšit i na poznávání života pštrosů, afrických divokých koček, kočkovitých šelem servalů, psa hyenovitého a spousty dalších zvířat.

Poznáváme přírodu (foto: AMC)
▲ Poznáváme přírodu (foto: AMC)

Nenechte si ujít 6. sezónu seriálu Poznáváme přírodu už v pondělí 7. září v 18:00 hod. na stanici Minimax. Na nové díly se můžete dívat každý den v 18:00, opakují se vždy následující ráno v 7:45 hod.

zdroj: AMC

Reklama
Vybrané články