Quantcast

Školy jsou zavřené, a tak je tu pro děti na Déčku UčíTelka

| redakce | tisk

V reakci na uzavření prvních a druhých tříd základních škol zařazuje Česká televize opět do svého vysílání vzdělávací pořad UčíTelka. První vyučovací hodina pro nejmladší školáky odstartuje na Déčku již zítra v 10 hodin.

Distanční výuku bude žákům televize usnadňovat nejméně do začátku velikonočních prázdnin.

Česká televize reaguje na nová protipandemická opatření a znovu zařazuje do vysílání vzdělávací pořad UčíTelka. Výuka matematiky, českého jazyka a člověka a jeho světa bude určena pro první a druhou třídu základních škol v celkové délce čtyřiceti minut, a to každý všední den vždy od 10 hodin.

UčíTelka (foto: ČT)
▲ UčíTelka (foto: ČT)

Nové sestřihy z jarních dílů bude hostit dětská stanice ČT :D. Oporu v domácím učení poskytne UčíTelka dětem, učitelům i rodičům nejméně do začátku velikonočních prázdnin, tedy do pátku 26. března.

Premiérový díl odvysílala Česká televize bezmála před rokem, v pondělí 16. března 2020, pouhých pět dní po prvním uzavření škol. V době prvního nouzového stavu pořad sledovala třetina všech dětí, které byly v danou dobu u televizí. Celkem ČT v premiéře odvysílala téměř 340 televizních vyučovacích hodin.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články