Quantcast

Nova rozšiřuje svoje internetové zpravodajství o živé vysílání TN LIVE

| redakce | tisk

Televize Nova představuje TN LIVE, rozšíření svého internetového zpravodajství na webu TN.cz. Podstatou bude živé vysílání, které bude propojovat aktuality, reportáže z terénu, Televizní noviny, přímé přenosy důležitých a zajímavých událostí či speciální magazíny a pořady připravované speciálně pro TN LIVE.

Na tuto novinku se mohou diváci těšit již od 3. května. Na TN LIVE uvidí své oblíbené tváře známé z televizních obrazovek, nebudou totiž chybět osvědčení moderátoři, redaktoři a reportéři TV Nova.

Režie TN LIVE (foto: Nova)
▲ Režie TN LIVE (foto: Nova)

TN LIVE nám otevírá nové možnosti, jak přinést divákům zpravodajství TV Nova ještě větší množství informací. Budeme živě sledovat dění v České republice a okamžitě na něj reagovat. Doplníme ho o komentáře odborníků, reakce politologů nebo analýzy. Sledovat budeme i počasí a mimořádné události. Síť naši zpravodajů po celé zemi nám to umožní. V rámci TN LIVE budeme nadále vysílat i oblíbené formáty TN.cz, jakými jsou Napřímo a Nastartujme Česko,“ přibližuje podobu vysílání Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky, TV Nova. „Chystáme ale i další pořady vysílané živě, budeme se věnovat technologiím, vesmíru a dění ve Spojených státech amerických. Díky TN LIVE si nemusíte zprávy jenom číst, ale můžete je i vidět a slyšet,“ dodává Kamil Houska.

Tento koncept stejně jako využité technologie pomohou ještě více rozšířit a zkvalitnit zpravodajství TV Nova, které tak bude schopno rychleji reagovat i v případě nenadálých událostí, kdy nebude muset vysílat do terénu celý štáb nebo přenosový vůz, vše bude možno zajistit pomocí „jednoho kliknutí“ a převést živé záběry od redaktora z místa události do studia a na internet.

Studio TN LIVE (foto: Nova)
▲ Studio TN LIVE (foto: Nova)

Nově postavené studio je technologickým unikátem na českém televizním a internetovém trhu. Je založené na novodobé NDI technologii, která umožňuje vysílat a přijímat jakýkoliv obrazový a zvukový signál v rámci celé sítě. Režie je připojena na všechny významné platformy video komunikačních nástrojů, jako jsou Skype, Teams, Zoom či IP telefon. Moderátoři se tak mohou snadno spojit s reportéry či zahájit vysílání v případě nenadálé události. Kromě těchto mobilních video platforem je studio TN LIVE připojeno také na satelitní trasy. Integrovaný software režie nabízí editaci a rychlé odbavení grafických materiálů v minimálním počtu obsluhy. Studio má obrovskou zobrazovací stěnu a 220 cm velký monitor flexibilně nastavitelný podle druhu pořadu, lze s ním otáčet a posunovat do stran. Dokonce lze překrýt matnou předstěnou. Kamery, které lze ovládat pomocí pár kliků z režie, si umí zapamatovat záběry, a dokonce i přejezdy. RGB osvětlení umí dotvořit jakýkoliv barevný nádech.

Živé vysílání TN LIVE startuje na TN.cz již 3. května.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články