Quantcast

RRTV se nelíbí reportáž TV Prima o sporu s O2 TV

| redakce | tisk

Televizní programy skupiny Prima mohou skončit v nabídce O2 TV telekomunikačního operátora O2 Czech Republic z důvodu nedohody na nových smluvních podmínkách. O tom byla jedna z reportáží ve hlavní zpravodajské relaci Hlavní zprávy na stanicích TV Prima a CNN Prima NEWS dne 2. února 2022 od 18:55 hodin.

Tuto reportáž společnosti FTV Prima, spol. s r.o. analyzovala česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním třetím zasedání konaného 22.2.2022.

RRTV vyzvala společnost FTV Prima k podání vysvětlení k obsahu reportáže "Klienti O2 bez Prima pořadů", která se týkala obchodního vyjednávání a sporu mezi provozovatelem vysílání, společností FTV Prima, spol. s r.o. a televizním operátorem, společností O2 Czech Republic a.s. ohledně smluvních podmínek, na základě kterých jsou klientům sítě O2 poskytovány programy skupiny Prima.

Sídlo společnosti FTV Prima (foto: parabola.cz)
▲ Sídlo společnosti FTV Prima (foto: parabola.cz)

Rada žádá provozovatele o podání vysvětlení, "z jakého důvodu byl v reportáži společnosti O2 Czech Republic a.s. vyhrazen pouze formální prostor k vyjádření, v rámci kterého nebyli diváci seznámeni s komplexním stanoviskem a argumentací televizního operátora, a nedisponovali tak dostatkem relevantních informací potřebných k tomu, aby si byli na základě zhlédnutí reportáže schopni na danou záležitost vytvořit svůj vlastní nezávislý názor. A dále, z jakého důvodu v reportáži rezignoval na požadavek redakční neutrality a prezentoval divákům jedinou možnou interpretaci obchodního sporu, dle které k selhávání obchodních jednání mezi smluvními stranami dochází z důvodu „neochoty“ společnosti O2 Czech Republic a.s. přijmout oprávněné požadavky společnosti FTV Prima, spol. s r.o., čímž jsou následně nejvíce poškozeni diváci, kteří mohou ztratit možnost sledovat své „oblíbené“ pořady".

Regulátor upozorňuje na formulaci, která zazněla v reportáži „Naše primácké kanály nabízí zábavu pro celou rodinu. Kvůli neochotě operátora O2 TV už ale od března někteří z vás oblíbené primácké pořady bohužel neuvidí“.

Mediální Rada stanovila lhůtu k podání vysvětlení 30 dní ode dne doručení výzvy.

Doposud není známo, zda programy FTV Prima budou od 1.3.2022 dostupné zákazníkům O2 TV. Jednou z nových smluvních podmínek je omezení či zablokování přetáčení reklamních sdělení na programech skupiny Prima. Provozovatel O2 TV nechce diváky připravit o tuto funkci. Komerční televize jsou ale financované z reklamy. Reklamní agentury mají zájem o reklamu, která bude vidět.

Reklama
Vybrané články