Quantcast

Na Voyo míří česká gangsterská komedie Ubal a zmiz

| redakce | tisk

Dokonalý plán na kšeft století se změní v šílené noční dobrodružství, které svede dohromady pěstitele marihuany, dvojici svérázných policajtů, bulharskou mafii a hudební idol teenagerů. Celovečerní debut režiséra a scenáristy Adama Hobzika vstupuje na Voyo v pátek 24. června 2022.

Třem kamarádům a pěstitelům marihuany, Mirečkovi (Matouš Ruml), Vilémovi (Janek Gregor) a Dužanovi (Duy Anh Tran) se naskytne příležitost skvělého kšeftu: Mají možnost celou sklizeň prodat během jediné noci a přijít si tak na pořádný balík peněz. Jenže když uzavřou obchod s bulharským gangsterem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim celou úrodu někdo ukradl. A teď mají jen pár hodin na to, aby kšeft roku zachránili a spolu s ním i vlastní malíčky.

Komedie Ubal a zmiz. Na snímku Martin Hofmann, Predrag Bjelac a Leoš Noha (foto: TV Nova)
▲ Komedie Ubal a zmiz. Na snímku Martin Hofmann, Predrag Bjelac a Leoš Noha (foto: TV Nova)

Suspendovaní policisté ze staré školy, psychopat Ruda (Martin Hofmann) a vyhořelý Václav (Leoš Noha), udělají vše pro to, aby získali zpět svou práci v útvaru, který museli nedobrovolně opustit. Rozhodnou se proto na vlastní pěst a za využití svérázných vyšetřovacích praktik pátrat po kufru plném vzácného zboží.

André (Marek Lambora) je velká hudební celebrita. Bývalý rocker, nyní hvězda komerčních akcí a srdcí teenegerů. Dal by cokoli, aby znovu prožil jednu pořádnou rockerskou noc. Netuší, jak rychle se mu toto přání splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Komedie Ubal a zmiz. Na snímku Karel Dobrý (foto: TV Nova)
▲ Komedie Ubal a zmiz. Na snímku Karel Dobrý (foto: TV Nova)

Osudy všech těchto postav se protnou ve spletitém příběhu stylizované gangsterské komedie. "Je to skoro komiks, snese strašně moc. Může být absurdní, vtipný, akční, stylizovaný. A přesně takový jsem chtěl svůj první film. Vždycky jsem si říkal, že u svého debutu se chci hlavně bavit, vyřádit se na něm," přibližuje svůj film režisér a scenárista Adam Hobzik. Film je plný překvapivých zvratů a originálního černého humoru. Gangsteři dealerům vyhrožují usekáváním malíčků, prostředí nočního Žižkova připomíná devadesátkový Bronx, který si žije svým vlastním životem a podle svých pravidel. To vystihuje i samotné hrdiny příběhu.

Komedie Ubal a zmiz vstupuje na Voyo v pátek 24. června 2022.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články