Quantcast

Canal Digitaal vyřadí kanály RTL

| redakce | tisk

Společnost CANAL+ Luxembourg nedosáhla nové distribuční dohody se společností RTL Nederland ohledně pokračování šíření tří programů RTL na satelitní platformě Canal Digital. Od 1. října 2022 se proto změní programová nabídka této DTH platformy.

Provozovatel již informoval své zákazníky o chystaných změnách v nabídce. Platforma Canal Digitaal se vysílá ze satelitu Astra 3B (23,5°E).

Z nabídky Canal Digitaal zmizí tři tématické kanály RTL Nederland. Konkrétně půjde o RTL Lounge, RTL Crime a RTL Telekids. Důvodem je nárůst nákladů.

Přes satelit budou i nadále šířeny ostatní programy RTL - jmenovitě RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL 8 a RTL Z.

Canal Digitaal poskytuje zákazníkům televizní služby přes satelit a OTT. Kromě toho poskytuje IPTV služby jako Tweak, Freedom Internet a Online.nl.

Rostoucí náklady
Canal Digitaal platí distribuční poplatky za programy, aby diváci mohli sledovat co nejvíce zajímavých kanálů a pořadů. V současné době je velkým problémem nárůst nákladů za tyto kanály. Aby mohla být cena balíčku co nejnižší, rozhodl se operátor stáhnout z nabídky programy RTL Lounge, RTL Crime a RTL Telekids.

Mnoho operátorů bude muset čelit nárůstu přenosových nákladů za lineární kanály RTL Nederland. Po vypršení stávající smlouvy se distribuční poplatky zvýší. Vyšší cena je také za interaktivní služby, jako je cloudové nahrávání (cloudPVR). Výsledkem je, že Canal Digitaal již není neumožňuje nahrávat pořady ze zbývajících kanálů RTL, pokud zákazník používá interaktivní dekodér. RTL Nederland se více zaměří na vlastní streamovací službu Videoland.

zdroj: satkurier.pl + totaaltv.nl

Reklama
Vybrané články