Quantcast

Sky Italia bez National Geographic

| redakce | tisk

Dne 1. října 2022 byly na satelitní pay-tv platformě Sky Italia trvale uzavřeny kanály National Geographic a Nat Geo Wild a jejich verze s hodinovým zpožděním (tzv. timeshift). Veškerý obsah NGC je dostupný exkluzivně v rámci streamovací platformy Disney+.

Platforma Sky Italia vysílá přes satelity Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

Kanály National Geographic, Nat Geo +1, Nat Geo Wild a Nat Geo Wild +1 již nejsou dostupné pro abonenty Sky Italia. V seznamu kanálů byly programy na pozicích 407 až 410.

První tématické kanály z nabídky Fox Networks Group Italy se objevily v Itálii na placené platformě Stream v roce 2000. V následujících letech, se zrodem Sky Italia, byly převedeny na novou platformu, kterou tehdy vlastnil Rupert Murdoch. I když ikonický vysílatel s dokumenty o přírodě a společnosti v Itálii již neexistuje, jeho obsah a rozsáhlý katalog obsahu zůstane na streamovací platformě Disney+.

Od 1. října 2019 na Sky Italia již nevysílají Nat Geo People, Fox Animation, Fox Comedy nebo Disney XD. Nejdůležitější kanály z portfolia National Geographic, Fox a Disney byly stále dostupné, ale v pozdějších letech byly také vyřazeny.

Sky Italia začátkem letošního roku neprodloužila smlouvu na placené kanály z rodiny Mediaset (Premium Crime, Premium Stories, Premium Action, Premium Cinema 1, Premium Cinema 1 +24, Premium Cinema 2, Premium Cinema 3).

Na druhou stranu roste konkurence streamovacích platforem (Netflix, Disney+, Apple TV+, Paramount+) a zároveň klesá počet abonentů satelitní platformy Sky Italia, které hrozí ztráta všech ikonických tématických stanic.

zdroj: satkurier.pl + tvdigitaldivide.it

Reklama
Vybrané články