Quantcast

Skupina Nova se v roce 2022 významně posunula v digitalizaci

| redakce | tisk

Propojení televizního a internetového prostředí je budoucností a čím dál populárnějším doplněním obsahové nabídky. Možnost podívat se doma u televize na oblíbený pořad, mít jako první aktuální informace ze světa i z domova, hlasovat pomocí červeného tlačítka o svém favoritovi v televizní show, a mnohem více je možné právě díky online prostředí.

Skupina Nova považuje digitalizaci za jednu ze svých klíčových priorit a v roce 2022 ji posunula o velký kus dopředu.

Voyo má za sebou mimořádně úspěšný rok, kdy překročilo hranici 400 000 předplatitelů v České republice a na Slovensku. Ti v průměru tráví na Voyo téměř 12 hodin týdně. Zájem o předplatné stále výrazně stoupá. Voyo disponuje nejen neustále se rozšiřující prémiovou nabídkou filmů, seriálů, dokumentů z domácí i světové produkce, ale především postupně vznikajícími původními formáty z dílny Voyo Originál.

HbbTV aplikace TV Nova (foto: TV Nova)
▲ HbbTV aplikace TV Nova (foto: TV Nova)

Loni jsme tvrdě pracovali na splnění našich ročních cílů, které jsme pomyslně překročili už na začátku podzimu. Přinesli jsme spoustu novinek z dílny Voyo Originál a Voyo Film, rozšířili knihovnu filmů i seriálů všech žánrů a v neposlední řadě zapracovali na uživatelském rozhraní tak, aby diváci měli ten nejlepší zážitek ze sledování. Voyo se stává stále populárnější a počet předplatitelů kontinuálně roste. Osobně se těším na rok 2023, kdy se chystáme posunout celý online zase o kus dál,“ říká generální ředitel TV Nova Daniel Grunt a dodává: „Daří se nám navazovat spolupráci s těmi nejlepšími tvůrci. Vedle programové stálice Ordinace v růžové zahradě 2 bodují u diváků Voyo Originál jako například Iveta, Jitřní záře a Král Šumavy.“

Zpravodajský portál TN.cz zaznamenal nárůst o 41 % v meziročním srovnání, kdy jej navštívilo měsíčně v průměru téměř 3,4 miliony reálných uživatelů. Za celý rok 2022 zpravodajská sekce webu TN.cz dosáhla více než 183 milionů video views. „Je skvělé sledovat, jak TN.cz stále roste, což pro nás představuje velký závazek pokračovat v dobré práci. Čeká nás nelehký rok a my chceme čtenářům nabízet srozumitelné a užitečné zpravodajství se zaměřením na spotřebitelská témata,“ shrnuje Vladimír Rosol, vedoucí redakce TN.cz, a doplňuje: „Rád bych poděkoval celému týmu, který každý den přináší aktuální a nezávislé zpravodajství z domova i ze světa, a našim čtenářům, kteří se k nám stále vracejí.“ Čtenáře nejvíce zajímala témata spojená s válkou na Ukrajině.

Propagace Voyo (foto: TV Nova)
▲ Propagace Voyo (foto: TV Nova)

Zvýšený zájem vykazuje také aplikace HbbTV pro chytré televize. Měsíční zásah v minulém roce byl 2,4 miliony diváků starších 4 let. Skupina Nova dokázala, že je lídrem v této oblasti, což také potvrdila odborná nezávislá komise v mezinárodní soutěži HbbTV Awards, ve které TV Nova získala dvě ocenění, a to za nejlepší využití v HbbTV pro řešení založená na reklamě a speciální cenu Nováček roku. „HbbTV v sobě skýtá nespočet možností. Jde o neustále se rozvíjející se technologii, která nabízí efektivní propojení online světa s lineárním prostředí. Za minulý rok se nám povedlo představit hned čtyři průlomové novinky. V tomto roce nebudeme zahálet a chystáme několik dalších inovací, jak zdokonalit prostředí červeného tlačítka pro naše diváky,“ říká Business Development manažerka HbbTV na TV Nova Iva Dohnálková.

Jednou z ukázek rozšířeného obsahu k našim pořadům je aplikace Love Island Česko Slovensko, přes kterou mohli fanoušci nejen nahlédnout do zákulisí pořadu, ale i hlasovat pro své favority a ovlivňovat dění ve vile. Aplikace si získala velké množství uživatelů, a to více než 307 tisíc, zařadila se tedy mezi nejstahovanější aplikace na tuzemském trhu. O vítězi rozhodlo téměř 179 tisíc lidí.

Skupina Nova své značky úspěšně rozvíjela také na sociálních sítích, kde poprvé v historii probíhala živá vysílání z Českého slavíka. Celkově doprovodný obsah na sítích zaznamenal rekordní zásah. Druhá série show Love Island znovu potvrdila, že má velký potenciál i na sociálních sítích, kde například jediné video na TikToku má 19,6 milionů zhlédnutí (k 6. lednu 2023). Právě na této platformě je mimořádně úspěšné zpravodajství TV Nova. Stálicemi na všech profilech TV Nova jsou pak seriály Ulice a Ordinace.

Zdroj dat: NetMonitor - SPIR, ČRA: reklamní systém

Reklama
Vybrané články