Quantcast

16E: Rumunská Prima TV skončila FTA, pokračuje ve Freesat Romania

| redakce | tisk

Rumunská privátní televize Prima TV ukončila volné ( FTA) vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) na satelitu Eutelsat 16A. Tato distribuce byla ukončena.

Tentýž program v MPEG-4 v SD rozlišení se objevil na kapacitě rumunské pay-tv platformy Freesat Romania. Vysílání je zde zakódováno systémem Conax a dostupné pouze pro diváky uvedené DTH služby. Stanice nahradila původně šířený program Etno TV.

Rumunská Prima TV původně vysílala na pozici 16°E v HD rozlišení v kódu Conax. Tento signál byl před časem odkódován v čase nedohody s lucemburským operátorem M7 Group na komerčních podmínkách šíření programů stanic rumunské Primy v nabídce Focus Sat (Thor, 0,8°W). Abonenti této platformy tak přišli nejenom o hlavní stanici Prima TV ale také i o sportovní kanály Prima Sport. Tyto stanice byly nahrazeny jinými programy s podobným zaměřením.

Prima TV je nyní součástí nabídky Freesat Romania na družici Eutelsat 16A. Platforma nabízí přístup k některým hlavním rumunským privátním a veřejnoprávním programům.

nové technické parametry - Prima TV:

• Eutelsat 16A (16°E), freq. 12,643 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, CA Conax

původní technické parametry - Prima TV (vysílání zde bylo ukončeno!):

• Eutelsat 16A (16°E), freq. 12,568 GHz, pol. V, SR 16665, FEC 2/3, DVB-S2/QPSK, FTA

Reklama
Vybrané články