Quantcast

Media Club spouští automatizovaný nákup reklamy na platformě HbbTV

| redakce | tisk

Obchodní zastupitelství Media Club vyvinulo se společností KINET, technologickým partnerem v oblasti HbbTV, novou reklamní platformu AD SIMPLE, která klientům umožňuje rychlý a automatizovaný nákup reklamního formátu Switch-In na HbbTV.

Nový nástroj je pro reklamní agentury i klienty dostupný od začátku srpna na www.adsimple.cz.

V posledních dvou letech jsme zaznamenali růst tržeb u programatického nákupu online inzerce o 68 %. Chtěli jsme dát možnost automatizovaného nákupu klientům i v platformě HbbTV, kde je možnost implementace klasických programatických systémů velmi omezená. Se společností KINET jsme proto pro klienty vyvinuli nový nástroj, který nabízí komfortní nákup reklamy v HbbTV. Kampaně lze regionálně cílit až na jeden kraj, případně kombinaci krajů - to dává možnost inzerce i regionálním inzerentům, případně inzerentům s nižšími reklamními rozpočty,“ uvádí obchodní ředitel online divize Media Clubu Petr Hatlapatka.

Automatizovaný nákup reklamy na platformě HbbTV (foto: Media Club)
▲ Automatizovaný nákup reklamy na platformě HbbTV (foto: Media Club)

V průběhu jara testoval Media Club platformu na selfových kampaních skupiny Prima. V červnu a v červenci probíhalo beta testování hned se třemi agenturami - Marketup, Effectix, Magnas Media, které se specializují na digitální marketing a automatizovaný nákup. „Celou platformu AD SIMPLE jsme podrobili důkladnému beta testu na vybraných klientských kampaních. Mimo samotné nasazení kampaní nám také šlo o uživatelskou zpětnou vazbu od budoucích uživatelů,“ říká Kateřina Srbová, HbbTV manažerka skupiny Prima.

Na základě zpětné vazby od Primy a uživatelů jsme na začátku července nástroj aktualizovali. Při vývoji jsme kladli důraz na přehlednost aplikace i její jednoduchost, snadnou správu a vyhodnocování kampaní, což si myslíme, že se nám povedlo,“ doplňuje Jan Kovařík ze společnosti KINET, která stojí za vývojem nástroje AD SIMPLE.

AD SIMPLE se jeví jako slibný krok směrem k modernizaci a zjednodušení reklamního prostředí na platformě HbbTV. Během našeho testování jsme byli svědky jednoduchého a efektivního procesu nákupu reklamy formátu Switch-In na HbbTV. Možnost automatizace nám umožňuje rychleji reagovat na potřeby našich klientů a lépe optimalizovat kampaně. Velmi nás potěšila také uživatelská přívětivost platformy, která nám umožnila snadno spravovat naše kampaně,“ prozrazuje své zkušenosti Filip Zelinka, Media Buying & Trading Manager z fullservisové digital first agentury Marketup.

Aplikaci jsme testovali na několika vybraných e-commerce klientech a výsledky byly velmi zajímavé. Překvapily nás vysoká míra prokliku a velmi zajímavé dosahy. Následný podrobný reporting určitě ocení specialista i klient. Pozitivum vidím také v jednoduchosti ovládání aplikace, kde kampaně připravíte a spustíte během pár minut,“ hodnotí nástroj Michal Horňák, Head of Programmatic z digitální agentury Effectix, a doplňuje: „AD SIMPLE vidím jako skvělý doplněk ke klasickému programatickému nákupu a k efektivnímu oslovení uživatelů na dalším touch pointu.“

AD SIMPLE nás mile překvapil svým intuitivním a přehledným rozhraním. Prošli jsme hladce celým flow - od nabití kreditu po spuštění kampaně. Příležitost testovat nový systém jsme rádi využili a na budoucí spolupráci se těšíme,“ přibližuje své zkušenosti Petr Jelínek ze společnosti Magnas Media.

zdroj: Media Club

Reklama
Vybrané články