Quantcast

Vylepšený web ČT24 nabízí přehlednější zobrazení a krátké aktuální zprávy

| redakce | tisk

Česká televize představila novou vizuální podobu zpravodajského webu ČT24. Divákům a čtenářům nabízí přehlednější zobrazení článků, přináší krátké aktuální zpravodajství a vylepšuje tematické speciály.

Redakce portálu ČT24 pracuje rovněž s novým redakčním systémem, který posiluje stabilitu celého webu.

Proměnu mobilních aplikací plánuje Česká televize v průběhu následujícího roku.

Nová podoba webu ČT24 (foto: Česká televize)
▲ Nová podoba webu ČT24 (foto: Česká televize)

Vizuální změna navazuje na novou podobu webových stránek České televize, která byla představena s novým iVysílání na konci roku 2021 a do jejíž podoby budou postupně překlopeny další digitální produkty.

Web ČT24 prošel významnou vizuální a systémovou proměnou. Věříme, že nový redakční systém bude stejně jako naše zprávy rychlý a také spolehlivý. V moderním designu stránek čtenáři uvidí novou sekci rychlých aktuálních zpráv, větší množství interaktivních grafik i analytických textů. Nový redakční systém také umožní lepší propojení webového a televizního obsahu ČT24,“ říká ředitel divize Zpravodajství a publicistika Petr Mrzena.

Redaktoři a editoři budou moci také jednoduše vytvářet tematické rubriky a přinášet tak divákům okamžité specializované zpravodajství.

S novou podobou webové ČT24 spouštíme redakční systém, který zefektivní práci našich redakcí, umožní nám vytvářet nové typy stránek a obsah uspořádávat tak, aby byla jeho podoba pro naše diváky atraktivní. Tento systém je zároveň pro Českou televizi technologickým krokem vpřed, přináší větší stabilitu a bezpečnost dat, a v následujícím období jej využijeme i pro další digitální produkci,“ říká výkonný ředitel pro digitální produkty Marek Doležel.

Na novém webu nabízí ČT24 i nadále svůj standardní servis, čtenářům tak přináší například informace o zahraničním dění prostřednictvím projektu Evropský pohled, skrze který nabízí přeložené zprávy veřejnoprávních médií sdružených v Evropské vysílací unii. Častěji budou také divákům a čtenářům nabízeny články doplněné videoobsahem.

Webové zpravodajství České televize se věnuje dění jak na domácí či zahraniční scéně, přináší podrobné regionální zpravodajství, podobně jako rozsáhlý zahraniční servis díky síti zpravodajů České televize. Prostřednictvím speciálů se věnuje geopolitickým, historickým a mimořádným událostem. V roce 2023 si více než milion uživatelů měsíčně na webu ČT24 zobrazí bezmála sedm milionů stránek. V letošním zpravodajství diváky a čtenáře nejvíce zaujal servis k druhému kolu prezidentských voleb.

Česká televize nabízí své zpravodajství na adrese www.ct24.cz.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články