Quantcast

Eutelsat investuje do Seraphim Space

| redakce | tisk | názory

Francouzský operátor Eutelsat investuje do společnosti Seraphim Space (SSV II). Cílem investice Eutelsatu je podpora technologických inovací v kosmickém sektoru a podpora dynamických start-upů v portfoliu společnosti Seraphim.

Prostřednictvím tohoto partnerství budou Eutelsat Group a Seraphim podporovat vývoj pokročilých schopností, které uspokojí rostoucí poptávku trhu po globální konektivitě, pozorování Země a pokročilých datových službách. Investice podtrhuje odhodlání Eutelsat Group zůstat v popředí inovací a podporovat vznikající technologie, které promění vesmírný průmysl.

SSV II se zaměří zejména na aplikaci umělé inteligence (AI) na vesmírná data, výpočty na oběžné dráze a komunikaci s podporou vesmíru.

Logo společnosti Seraphim (foto: Seraphim)
▲ Logo společnosti Seraphim (foto: Seraphim)

Eutelsat Group a Seraphim Space se těší na zahájení této slibné spolupráce, která připraví cestu pro nové pokroky v oblasti vesmíru i mimo něj.

Jsme nadšeni, že můžeme investovat do společnosti Seraphim Space, předního světového hráče v investicích do vesmírných technologií. Toto partnerství nám umožňuje úzce spolupracovat s průkopnickými společnostmi, posiluje naši schopnost inovovat a dodávat řešení konektivity nové generace. Těšíme se na spolupráci se společností Seraphim a jejím portfoliem start-upů na utváření budoucnosti satelitní komunikace a vesmírných služeb,“ řekl Guillaume Scottez, ředitel pro inovace ve společnosti Eutelsat Group.

Mark Boggett, generální ředitel společnosti Seraphim Space, uvedl: „Jsme nadšeni, že jsme posílili podporu těžkého průmyslu a korporací společnosti Seraphim Space přidáním Eutelsat Group, průkopníka v satelitní komunikaci a silného zastánce NewSpace. Těšíme se, že budeme společně pracovat na posílení naší schopnosti podporovat průkopnické vesmírné společnosti, které jsou hnacím motorem významného pokroku v kosmickém sektoru. Společně jsme v dobré pozici, abychom podpořili další vlnu inovací v satelitní infrastruktuře, službách i mimo ně.“

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články