Quantcast

Novinka Humax PVR-9100

| Tisk

Humax PVR-9100Korejský výrobce set top boxů Humax rozšiřuje paletu nabízených receiverů o nový hard diskový model PVR-9100. PVR-9100 zaujme především náročnější satelitní fanoušky. Přístroj má dva tunery, což znamená, že z jednoho může jeho majitel zaznamenávat pořad na hard disk a na úplně jiný program se může dívat.

PVR-9100 rozšiřuje nabídku PVR modelů Humax, z ní je našim čtenářům patrně nejznámější PVR-8000, který se v současné době podle nepotvrzených informací zřejmě doprodává. Nový model PVR 9100 je v nabídce výrobce, ale na pultech evropských, ani českých prodejců zatím není.

Humax PVR-9100 má kapacitu 4000 předvoleb pro televizní a rozhlasové programy, které se dají naladit v Ku ale i C pásmu v symbolových rychlostech 1 ~ 45 Ms/s a to tedy jak MCPC, tak i SCPC signály ze všech přijímatelných družic.

PVR-9100 umožňuje přijímat jak volné, tak i kódované programy prostřednictvím dvou volných slotů Common Interface, do kterých se dají vložit libovolné CAM moduly (např. Cryptoworks, Conax, Viaccess aj.).

Nový hard diskový model Humaxe dále podporuje DiSEqC ve verzi 1.0, 1.2, 2.0 a USALS, což umožní jednoduché zprovoznění natáčecího zařízení na řadu družic. Součástí uživatelsky přívětivého menu je rodičovská pojistka s blokováním systému, všech kanálů a omezení podle věku. Aktuální firmware je možné nainstalovat přes sériové rozhraní RS-232, případně ze satelitu (OTA upgrade). PVR-9100 má optický audio výstup Dolby Digital.Zaznamenané pořady v PVR-9100 je možné přenést do počítače přes rozhraní USB. Přístroj umí přehrávat soubory MPEG-1 a populární hudební soubory MP3. Jak jsme již uvedli, model má 2 tunery pro současné sledování jednoho programu a nahrávání z jiného kanálu se skvělou funkcí PIP (obraz v obraze). Součástí přístroje je i dnes už standardní funkce Time Shift ("opožděné sledování") s max. 30 minutovým časovým posunem.

Nový PVR model Humaxe se bude na trh dodávat s pevným diskem o kapacitě 80 GB a může se stát dobrou volbou pro doposud nerozhodnuté zájemce o PVR set top box.

redakce

Reklama
Vybrané články