TereBox T2

ModiTel 1 - novinka pro příjem DVB-T

| Tisk

ModiTel 1Německá firma TechniSat uvede na trh během letošního podzimu novinku pro příjem digitální pozemní televize (DVB-T) - ModiTel 1. ModiTel 1 je PCMCIA karta s vestavěným receiverem DVB-T pro notebooky a laptopy.

Jak to celé funguje: Představme si, že se chceme dívat např. na zpravodajství, či dokumentární pořad na některé ze stanic v DVB-T. Do PCMCIA rozhraní našeho notebooku či laptopu vložíme kartu ModiTel 1. Zapneme notebook a nainstalujeme příslušný ovládací program. Pokud nejsme v blízkosti vysílače, připojíme k PCMCIA kartě anténu DigiFlex TT3, která je součástí balení výrobku ModiTel 1.

Pak vyhledáme dostupnou (či dostupné) síť (či sítě). Ovládací program podporuje automatické vyhledávání programů a to jak v pásmu VHF, tak i UHF pásmu. Software umožňuje vyhledat programy i manuálně - zadáním všech parametrů, které musíme znát. Po této velmi jednoduché instalaci si již můžeme vybrat některý z vysílaných programů a podívat se např. na již zmíněné zpravodajství.

ModiTel 1ModiTel 1 v notebooku či laptopu přináší uživateli řadu výhod. V podstatě hned se jeho počítač "promění" v DVB-T receiver s vestavěným hard diskem. Majitel karty ModiTel 1 může nahrávat svoje oblíbené pořady na HDD přímo v notebooku. Limitován je jen velikostí volného místa na HDD.

Pro koho je ModiTel 1 určen? Pro zájemce o příjem programů digitální terestrické televize (DVB-T) v přenosném počítači. Notebook (laptop) musí splňovat minimální systémové požadavky: Pentium III 700 MHz (a vyšší), 128 MB RAM, Windows XP a mít volný PCMCIA slot.

Technické parametry ModiTel 1:
* šířka pásma 6 MHz, 7 MHz, 8 MHz


* frekvenční pásmo: 174 - 865 MHz VHF/UHF
* modulace: 16 QAM, 64 QAM, QPSK
* odběr v provozu: 2,4 W

ZÁVĚR
PCMCIA karta ModiTel 1 osloví především majitele laptopů a současně zájemce o příjem DVB-T, které v současné době funguje pouze ve zkušebním provozu na území Prahy (a části středních Čech) a Brna. Výhodou PCMCIA karty ModiTel 1 je mobilní příjem digitální televize v podstatě kdykoliv a kdekoliv, kde je signál některého z multiplexů DVB-T. Předpokládaná cena karty ModiTel 1 na našem trhu je do 4000 Kč.

PCMCIA kartu ModiTel 1 bude mimo jiné výrobky vystavovat firma TechniSat na 14. ročníku mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex 2004 (11. až 15.10.2004) v Brně. Expozici firmy najdete v pavilonu B ve stánku č. 11. Zde budete mít možnost si osobně prohlédnout produkty firmy TechniSat (kterou zastupuje brněnská firma Omko), včetně předvedení nejnovějších modelů přijímačů pro satelitní, pozemní a kabelové digitální vysílání i PC karet pro příjem DVB-S, DVB-T i DVB-C a dalšího příslušenství. Zajímavostí může být i aktuální příjem HDTV, který bude na uvedeném místě podle informací TechniSat také předváděn.

redakce





Vybrané články